Mobilya İhracatı

Yönetici 25 Kasım 2013 2
Mobilya İhracatı

Ülke olarak sürekli gelişen ve değişen bir süreçteyiz. Ülkemizde iş gücüne katkıda bulunan çok sayıda genç nüfusa sahibiz. Üreten bir ülke olmak için yeterli iş gücüne sahibiz. Bu dönemimizi iyi değerlendirmeli ve gelişen ülkeler seviyesine ulaşmamız gerekir. Bu sebeple yeterli seviyede olan iş gücümüzü kaliteli kullanmalıyız. Genç nüfusa yönelik yeni iş imkanları kurmalıyız.

mobilya-ihracatı

Ülkemizin gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmasında mobilya imalatı ve ihracatı alandaki seviyemiz çok büyük katkıda bulunmaktadır. Mobilya ihracatı sektörü ülkemizin can kaynakları arasındadır. Ülkemiz çapında ihtiyaç duyulan mobilya gereksinimi karşılandığı gibi ihracatta da büyük bir yol alınmıştır. Mobilya ihracatı yapılan ülkeler arasında Kore, Japonya, Çin, Suriye, Irak gibi doğu ülkeleri olduğu gibi Almanya, İngiltere, Fransa ve İspanya gibi teknolojik anlamda gelişmiş düzeydeki ülkeler de bulunmaktadır. Ülkemizde mobilyacılık yani marangozluk anlamında çok kaliteli elemanlar bulunmaktadır. Devlet tarafından bu alanda yapılacak teşvikler ile bu sayı daha da arttırılabilir. İşçi sayısındaki artış ile doğru orantılı olarak artacaktır. Mobilya sektöründe en önemli eleman ihtiyaçlarından bir tanesi de mobilya tasarımcısıdır. Tasarım mobilya satışında en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Bir mobilyanın kaliteli ve dayanıklı olması kadar tasarımı ile de beğeni toplaması çok önemlidir. Tasarım alanında yetenekli elemanlarımız olsa da bu alanda daha fazla çalışana ihtiyaç vardır. Bu noktada çizim programlarının önemi ön plana çıkmaktadır. Yani bir tasarımcı için öncelikle kaliteli çizim programı hocalarına ihtiyaç vardır. Bu şekilde en alt seviyeden başlanarak halkalar tamamlanmalıdır.

mobilya-ihracatı-yapan-firmalar

mobilya-tasarımcısı

Ülkemiz maliye bakanlığı tarafından açıklanan mobilya ihracat rakamları incelendiğinde ne seviyelerde olduğumuz açıkça görülmektedir. Her yıl açıklanan ihracat rakamlarında mobilya sektöründe sürekli bir artış olduğu görülmektedir. Ayrıca ihracat sonuçları detaylı incelendiğinde ihracat yapılan ülkelere her yıl yenilerinin eklendiği görülmektedir. Bu durum ülke olarak bu alanda gerçek bir başarı elde ettiğimizi ve bu sektöre daha çok değer verilmesi gerektiğini göstermektedir.
BENZER KONULAR »

2 Comments »

  1. Nuriye Uçar 2 Aralık 2013 at 10:20 - Reply

    mobilya tasarımı bence zor bir iş. hele ki tasarladığınız ürünlerin herkes tarafından beğenilmesini sağlamak daha da zor. mobilya üretimi bu anlamda bir bütün olarak değerlendirildiğinde oldukça zor bir iş olduğu anlaşılır.

  2. Zehra 4 Aralık 2013 at 11:04 - Reply

    asortie mobilya yurt dışındaki birçok ülkeye mobilya satıyor. klasik mobilyada benim gibi çoğu kişinin bir numaralı markası asortie.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica