Otel Dekorasyonunda Renkler

 Otel Dekorasyonunda Renkler

Otel odaları yorgun insanların, evlerinden uzak insanların duraklarıdır. Bu bakımdan bir otel odası, bir otel odası gibi döşenmeli, ev süsü verilmemelidir. Elbette bu işin de püf noktası renklerde biter.

Soğuk renkler

Otel odalarında soğuk renkler kullanmak, zaten yorgun olan insanları psikolojik olarak daha da kötü etkiler. Buz mavisi, mor ya da lila, yeşil renkleri her ne kadar insana sakinlik verse de bir yerden sonra, insanın, o mekanda kalma isteğini bitirir. Bu bakımdan otel odalarının, duvarda, çok soğuk renkleri tercih etmemesi gerekir.

Sıcak renkler

Turuncu, kırmızı, sarı olarak literatüre geçen sıcak renkler duvarların tamamında asla kullanılmaması gereken renklerdir. Özellikle sarı ve kırmızı insanlarda kızgınlık, sinir, öfke çağrışımları yapar. Üstelik kırmızı renk, insan gözünü yorar. Sarı renkler ise, güneş ışığını odaya fazlaca yansıtır ki bir otel odasına genelde uyumak için gelindiği düşünülürse bu durum çekilecek hal değildir.

Asortie Otel Mobilyaları

otel-dekorasyonu

otel-dekorasyonunda-renkler

otel-mobilyaları

otel-odası-dekorasyonu

otel-odası-için-en-uygun-renkler

Otel odası için en uygun renkler

Kahve tonları, kum rengi, bej gibi insana dinginlik veren toprak renkleri en uygun renklerdir. Ayrıca somon, vanilya gibi yumuşak renkler de otel odaları için uygun renklerdir.