Otel mobilyalarında kalite ve estetik ön planda

Yönetici 23 Ekim 2013 1
Otel mobilyalarında kalite ve estetik ön planda

OTEL MOBİLYALARI NASIL OLMALI

Türkiye’nin önemli bir sektörü olan otelcilikte müşteri memnuniyeti nasıl sağlanıyor. Otellerde kullanılan mobilyaların kalitesi müşteride nasıl bir imaj bırakıyor. Otel mobilyaları nasıl olmalı? Bu yazımızda bunlara cevap aramaya çalıştık.

otel_mobilyasi25

Otellerin en dikkat çeken iç dekorasyon unsurları hiç şüphesiz ki otel mobilyaları. Otel mobilyaları estetik ve kaliteli olmak zorundadır. Aynı zamanda otel mobilyaları tasarlarken dikkat edilmesi gereken bir unsur da otel mobilyalarının güvenli olmasıdır. Otelde konaklayan misafirin güvenliğini tehlikeye sokacak mobilyalardan kaçınılmalıdır. Mesela otellerdeki mobilyalar mutlaka duvara monte edilmeli ve devrilmesinin önüne geçilmelidir. Bir sarsıntı veya deprem anında mobilyalar misafirlerin üzerine devrilmemelidir.

otel_mobilyası29

Otel mobilyalarında dikkat edilmesi gereken bir önemli detay ise sağlamlıktır. Her gün farklı kültürlere sahip kişiler tarafından kullanılan otel mobilyaları daha çabuk eskidiğinden, tasarlanırken ve üretilirken birinci sınıf malzemelerden yapılamalıdır.

Prestijli oteller genellikle klasik otel mobilyaları ile dekore ediliyor. Klasik otel mobilyaları hem otele hem de kullanıcıya önemli bir saygınlık kazandırıyor. Lüks otellerde kullanılan masif otel mobilyaları veya lake otel mobilyaları müşterinin gözünden asla kaçmıyor.

Bunların yanında otellerde kullanılan mobilyaların en önemli özellikleri konforlu olmak zorunda olmalarıdır. Otele dinlenmek için gelen misafirler rahat ve konforlu otel mobilyalarını tercih edeceklerdir.

otel_mobilyasi26

otel_mobilyasi27


One Comment »

  1. hülya 21 Şubat 2014 at 10:51 - Reply

    otel mobilyalarında benim için konfor ilk sırada ve otelin temizliği. otel temiz olmadığı zaman yahut mobilyalar rahatsızlık verici olduğu zaman o otele bir daha gitmem açıkcası.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica