Renklerin Dili Gençlerin Özgür Ruhunu Yansıtıyor

Yönetici 11 Ekim 2013 1
Renklerin Dili Gençlerin Özgür Ruhunu Yansıtıyor

GENÇ RUHLARIN İLETİŞİM ARACI RENKLER

Cıvıl cıvıl renkler parlak kırmızılar çocukların en çok sevdiği renklerdendir. Daha minicikken nerede kırımızı, parlak renkli bir obje varsa ona uzanmak isteyen çocukların iç dünyalarının yansımalarıdır canlı renkler

genç_oda

Kız ve erkek çocuklarında renklere yönelme eğilimi farklılıklar gösterir. Örneğin erkeklerde baskın olan hakimiyet duygusunun renk dilindeki karşılığı mavidir. Genelde erkek çocuklarında mavi veya siyah renge yönelim bu sebepten dolayı olmaktadır. Kız çocuklarında ise yumuşak ve narin renkler olarak adlandırılan pembe,türkuaz renklerine yönelim narin yapılarından dolayı kaynaklanmaktadır.

Bu bilgiler ışığında çocuk ve genç odalarında bu renk faktörleri düşünülerek dizayn yapılmalıdır. Çocuklarınızın gelişiminde etkili olacak olan renklerin dili gençler içinde kullanılmalı ve gençler kendilerini özel hissetmelidir.

Genç odalarının tasarımda gençlerin istekleri ve zevkleri göz ardı edilmemelidir. Unutulmamalıdır ki bir gencin en çok vakit geçirdiği yer odasıdır. Bu yüzden odalarının tasarımı onların isteği renk tonlarında olmalı ve renklerin enerji veren dili odalarına yansımalıdır.

 


One Comment »

  1. bilge 4 Mart 2014 at 10:01 - Reply

    kırmızı genç odası takımları çok güzel ve şık duruyor. zaten gençler için o kadar fazla renkte ve modelde genç odası tasarlanıyor ki kesinlikle istenilen modelin bulunmaması mümkün değil.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica