Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

 Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları evlerimizde belki de bizler için en önemli yerdir. Her sabah uyandığımız her akşam uyduğumuz belki de vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz bir mekan. Elbette dekorasyonu oldukça önemli. Tarzı ne olursa olsun herkes yatak odasının romantik dekore edilmesini ister. Bu nedenle de yatak odasında kullanılan eşyalar ve tekstil ürünleri hep romantizmin renklerini içerir. Örneğin mor, kırmızı ve bordo gibi renkler insanlara romantizmi ve aşkı çağrıştırdığı için yatak odası dekorasyonunda oldukça sık kullanılan renklerdir. Tabi ki renkler kadar eşyalarınızın da romantizme katkısı büyük. Örneğin country tarzda eşyalar geçtiğimiz yaz oldukça moda oldu ve hala yatak odası takımlarında oldukça fazla modellerde kullanılmakta.

 

2016 Romantik Yatak Odası Dekorasyonları

Yatak odanızda vahşi batı havaları estirmek istiyorsanız country model eşyaları tercih edebilirsiniz. Örneğin oymalı modelde olan eşyalar da romantizme katkı sağlıyor. Eşyalar kadar önemli olan bir diğer detay ise kullanılan aksesuarlar. Abajurlar, tablolar, halılar, perdeler ve birçok aksesuarla birlikte bir bütün oluşturmak istiyorsanız dikkat etmelisiniz. Yatak odaları insanların huzurlu olmak istedikleri yerlerdir. Bu yüzden her beğendiğiniz şeyi yatak odanıza koyarsanız karmaşık bir odanız olur ve bu durum ruh halinize yansıyabilir. Ufak detaylarla bütünlük sağlamak zor görünebilir ama inanın ki değil. Renkler bir bütünü sağladığında tarzını yansıtan ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yatak odalarına en çok yakışan şey elbette ki paravandır. Fakat herkesin bütçesi paravan almaya uygun olmayabilir.

 

Yatak Odalarında Romantik Dekorasyon Modası

Eğer sizin bütçeniz uygunsa ve paravanlardan hoşlanıyorsanız bir bütünlük sağlamak ve romantik görüntü elde etmek istiyorsanız paravan kullanmanızı tavsiye ederiz. Bununla beraber ışıklandırma da oldukça önemli. Çok fazla ışık veren keskin lambalar kullanmaktansa daha loş bir ortam oluşturmak için sarı renkte düşük voltajda lambalar tercih edebilirsiniz. Ayrıca yılbaşında çam ağaçlarını süslemek için kullanılan bir kablo üzerine döşeli mini lambalardan oluşan ışıklandırmalar oldukça romantik bir görüntü sağlar. Eğer yatağınızın üstüne cibinlik gibi kullanılan tüller varsa bu lambaları cibinliğinize sarabilirsiniz. Huzurlu ve romantik yatak odaları için odanıza girdiğinizde bir bütün oluşturacak renkleri, desenleri ve ürünleri kullanmalısınız.