Saklanan Güzellikler Gün Işığına Çıkıyor

Yönetici 10 Ekim 2013 1
Saklanan Güzellikler Gün Işığına Çıkıyor

Salon dekorasyonlarının en önemli parçası olmadan önce gizli köşelere sakladığımız kitaplar gün yüzüne çıkıyor.

Evlerin en sevilen dekoru haline gelen kitaplar farklı tasarımda kitaplıklarla duvarları süslüyor. Farlı formların tercih edecekleri en çok dikkat etmeleri gereken nokta ise salonunda mevcut olan mobilyalar ile kitaplıkların uyum içinde olup olmayacağıdır.

kitaplık-1

Kitaplık seçiminde fazlaca alternatif olmasına rağmen, iki seçenek oldukça dikkat çekmektedir. Dar bir alana sahipseniz duvara monte edilen, havada olduğu için daha az yer kaplayan bir kitaplık tercih edilebilirken, geniş bir alana sahipseniz ya da kullanılmayan bir alanı değerlendirmek isterseniz, ayaklı kitaplıkları tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

kitaplik-modelleri-2

Tüm bunların yanında kitaplık seçerken odanızın büyüklüğünü göz ardı etmeyin. Odanızın ölçüsüne göre kitaplarınızı kütüphane, kitaplık ya da açık raflarda saklayabilirsiniz. Kitaplık raflarında, yükseklik ve derinlik ölçüsü önemlidir. Üst raf ve en uzun kitabınız arasında mutlaka birkaç cm’lik boşluk bırakmaya özen göstermelisiniz. Kitaplarınız farklı boylarda ise ayarlanabilir raf sistemini tercih edebilirsiniz. Kitaplık alırken çocukları da göz önünde bulundurmalısınız.E ğer küçük çocuğunuz varsa duvara sabitlenen kitaplıkları tercih etmelisiniz. Ahşap kitaplıklar her zaman daha sağlam ve diğer kitaplıklara oranla daha pahalıdır. Eğer ekonomik bir şeyler almak istiyorsanız modüler sistemleri tercih edebilirsiniz Açık raflar geleneksel kitaplıklardan daha pratiktir.


One Comment »

  1. derya uygar 3 Mart 2014 at 17:02 - Reply

    kitap okumayı çok severim o yüzden de dekorasyon yaparken özellikle kitaplık modelinin ön planda olduğu bir dekorasyon yaptım.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica