Salon Örneklerini İnceleyerek Kendi Tarzınızı Seçin

 Salon Örneklerini İnceleyerek Kendi Tarzınızı Seçin

Farklı Salon Dekorasyon Tarzlarıyla Tarzınızı Konuşturun.

Salonlarınız farklı dekorasyon tarzlarıyla yeniden şekilleniyor.

Mobilyalarınız artık lime lime olmuş ve eviniz retro bir görünüme bürünmeye başlamışsa salonu yenileme vakti gelmiş demektir. Bütçenizin el verdiği ölçüde mobilya ya da döşemeleri yenileyip salonunuza yeni bir görünüm verebilirsiniz. Üstelik belki yıllar önce atladığınız bir soruyu bugün sormak mucizevi sonuçlar doğurabilir: Size ve evinize en uygun salon dekorasyon tarzı hangisi?
Dekorasyon tarzları arasında en çok karşımıza çıkan iki stil modern ve klasik tarzlardır. Elbette liste bu kadar kısa değil. Minimalist, country, İngiliz, İskandinav, eklektik, Asya tarzı gibi evinizde uygulayabileceğiniz pek çok farklı salon tasarımı olabilir. Burada biz farklı stillerdeki salonlara örnekler verelim ve siz de hangisini kendinize daha yakın bulduğunuza karar verin.

modern-geleneksel-tarz

İskandinav tarzı dekorasyon, beyaz salon sevenler için en uygun tarzlardan biridir. Fazlasıyla modern görünümlüdür. Bu stilde az eşya ile evleriniz beyaz bir istiridyeye benzer. Arada tek tük koyu renk mobilya kontrast yaratır. Az sayıda renkli aksesuar ortamı canlandırabilir.
Klasik tarzda döşenmiş bir salon mutlaka Dolmabahçe Sarayı’nın odalarından birine benzemek zorunda değildir. Yukarıdaki salon örneklerinde de gördüğünüz gibi sade ama şık, ferah görünümlü klasik tarzda salonlar tasarlanabilir. Döşeme rengini açık renk seçmek, aksesuar sayısını abartmamak ve ahşap, taş, porselen gibi doğal malzemelerden imal edilmiş eşyalara yer vermek benzer görüntüler elde etmenize yardımcı olabilir.

eklektik-salon-dekorasyonu

Elbette tamamen sizin zevkinize bağlı olarak salondaki süslemeleri klasik tarzda dilediğinizce artırabilir ya da azaltabilirsiniz.
İngiliz country tarzı, açık renk mobilyaların bol çiçek deseni ve ahşabın doğallıyla birleştiği sıcak, mütevazı bir dekorasyon tarzıdır. Porselen aksesuarlar, güllü yastık ve döşemelik kumaşlar, eskitilmiş görünümlü ahşap mobilyalar bu tarzı uygulamanıza yardımcı olabilir. Eski zamanların kır evleri bu tarza ilham verir. Gösterişten uzaktır ve doğallığı bir atmosferin arzulandığı bu stil skinlik arayanların tercihi olmaktadır.

ingiliz-country1

iskandinav-tarzi

Modern ve geleneksel tarzın bir arada olduğu farklı bir ile karşınıadayız.. Salonu oluşturan çeşitli öğeler dengeli bir dağılım izlemiş.

klasik-tarz1

Renklerin baş rolde olduğu bir salon örneği ile yazımıza son veriyoruz.Renki bir tasarım ile sıcak ve davetkar bir salon dekorasyonu oluşturmak sizin elinizde. Hadi bakalım sıvayın kolları

modern-renkli-oda