Sıcak Ve Davetkar Salon Dekorasyonu

 Sıcak Ve Davetkar Salon Dekorasyonu

Evlerin dekorasyonlarında farklı stillerin ve tarzların kullanımı oldukça yaygındır.

Her geçen gün bu akıma bir yenisi daha eklenmektedir. Fakat samimi ve sıcak bir dekorasyonu yaşam alanlarınıza uyarlamak pek kolay bir şey değildir. Salonların dekorasyonu özellikle evlerinize gelen misafirleriniz açısından büyük önem taşımaktadır. Evlerinizde ağırlayacağınız misafirlerinizin rahat etmesini istiyorsanız, seçeceğiniz koltuk takımlarına özen göstermelisiniz. Salonlarınızın dekorasyonunda samimi ve sıcak bir atmosferi ortaya çıkarma niyetindeyseniz, öncelikle renklerin ve dokuların birbiri ile olan uyumuna dikkat etmelisiniz.

Melissa Chester Koltuk (2)

Doğal renkler huzuru ve ferahlığı yaşam alanlarınıza taşırken, koyu renkli tasarımlar da ise biraz daha ciddiyeti ve ihtişamı bulmanız mümkündür. Renklerin seçiminin oluşturacağınız salon dekorasyonundaki yeri oldukça önemlidir. Davetkar ve samimi bir ortamı kullanacağınız renkler ile sağlayabilirsiniz.

Salonlarınızı daha aydınlık bir yapıya kavuşturarak istediğiniz konsepti oluşturabilirsiniz.

Özellikle gün ışığının daha fazla salonlara gelmesi ile birlikte salonlarınız çok daha aydınlık olacaktır. Bol bol gün ışığı dolan salonlarınızın olumlu bir havaya bürüneceğinden şüpheniz olmasın. Her yönden iyi aydınlatılmış bir salon dekoruna sahip olmak, sizleri de mutlu edecektir. Bu açıdan evinizdeki aydınlık ortamı engellemeyecek şekilde bir dekorasyon yapmanızda fayda vardır.

Geniş pencerelere sahip olursanız, o zaman evlerinizin daha fazla ışık almasına yardımcı olursunuz. Böylece evlerinizin daha fazla ışık almasını sağlayabilirsiniz. Açık renkli duvarlarınızla bu tarzdaki tasarımları aynı noktada birleştirirseniz çok daha etkili sonuçlar ortaya koyabilirsiniz. Perde seçimlerinde de daha seçici olmalı ve mümkün olduğunca açık renkli perdeler kullanmaya çalışmalısınız.

Salonlarınızda daha çok doğallığı yansıtacak olan renkleri kullanmalısınız.

Renk kullanımı önemli bir etkendir. Renklerin salon dekorasyonları üzerindeki yadsınamaz bir gerçektir. Salonlarınızda daha uygun ve doğru renkleri kullanarak davetkar ve sıcak dekorlar ortaya çıkarmanız mümkündür. Salonlarınızda tercih edeceğiniz ahşap tasarımlarda yaşam alanlarınızın farklı bir havaya bürünmesini sağlayabilir. Koltuk takımlarınızın renkleri ile uyumlu olacak şekilde aksesuar kullanımı da salon dekorasyonlarınızı olduğundan daha güzel gösterecek ve en az üç gömlek yukarıya çıkaracaktır.

beyaz-koltuk-takımı-fiyatları

Ahşap tasarımların salonlarınıza getirdiği sıcaklığı diğer mobilyalarda göremeyeceğiniz kesindir. Koltuk takımlarında özellikle ikili ve tekli olan modellerin doğru açılarla konumlandırılması ile daha ayrıcalıklı dekorlara imza atmanız mümkündür. Bu koltuk takımlarında uygun renk seçimlerini tercih ederek yaşam alanlarınıza yeni bir boyut kazandırabilirsiniz.

Salonlarınızın dekorunda yer vereceğiniz perde modelleri de salonlarınızın ahengini değiştirebilir.

Salonlarınızda kullanacağınız perde modelleri ile de yaşam alanlarınızdaki dekorlara vurgu yapmanız mümkündür. Açık renkli perde modelleri ile uyumlu olacak şekilde kullanacağınız koltuk takımları ile dekorasyonlarınız bambaşka bir hal alacaktır.

Düz ve sade renklere sahip olan perde modelleri ile salonlarınızda etkileyici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

İsterseniz desenli perde modellerini kullanarak da salonlarınızı daha ihtişamlı ve sıcak bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Otantik ve daha sıra dışı bir dekorasyona imza atmak istiyorsanız mutlaka perde modellerini salonlarınızın dekorlarında kullanmalısınız.

modern-koltuk-takımları-modelleri

Açık renkli koltuk takımları her yönden daha cazip bir atmosferin ortaya konulması için salonlarınızda düşünebileceğiniz en iyi seçimlerden biridir. Salonlarınızın geniş ya da küçük olmasına göre yapacağınız mobilya seçimleri de dekorlarınızın daha da ön plana çıkasını sağlayacaktır. Özellikle bu sezon oldukça revaçta olan köşe koltuk takımları küçük bir salonu daha neşeli bir dekora kavuşturmak için düşünebileceğiniz tasarımlardandır. Chester koltuk ya da deri koltuk takımları da daha geniş salonlar için adeta biçilmiş kaftanlar olarak göze çarpmaktadırlar.

Salonlarınızda avize kullanımına önem vermelisiniz.

Salonlarınızda avize modellerini kullanarak daha aydınlık bir görünüm ortaya çıkartmanız mümkündür. Davetkar ve samimi bir dekoru salonlarınıza taşımak istiyorsanız mutlaka daha avizeleri kullanmalısınız. Salonlarda avizelerin bulunması daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Salonların hem görsel hem de kullanışlı bir yapıya bürünmesi ile salonlarınızı daha da zengin bir hale getirebilirsiniz. Avizelerin salonlarınıza katacağı değer oldukça önemlidir. Avize modellerinde sarı renkli tasarımların kullanılması daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Melissa Chester Koltuk (11)

Salonunuzun daha davetkar bir hal almasını istiyorsanız mutlaka avizelerin kullanımını yaygınlaştırmalısınız.

Kanepe tasarımlarında daha rahat olanları kullanarak salonlarınızı başka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Salonlarınız bu koltuk takımları ile hem daha sıcak hem de etkileyici bir dekor elde etmenizi sağlayacaktır. Kanepe modellerinde aranan özellikler bakımından açılıp kapanabilme özelliklerine sahip olanları kullanarak çok daha farklı ve fonksiyonel bir dekor ortaya çıkarabilirsiniz. Bu koltuk takımlarında misafirlerinizi istediğiniz gibi ağırlayabileceğiniz gibi daha keyifli ve rahat bir şekilde zamanda geçirebilirsiniz. Konforlu ve rahat olan koltuk takımları ile salonlarınızda harikulade bir dekor yaratmanız mümkündür.