Sularınızı En Sağlıklı Şekilde Saklamanın Yolu: Cam Damacanalar

Yönetici 11 Ekim 2013 1
Sularınızı En Sağlıklı Şekilde Saklamanın Yolu: Cam Damacanalar

SUYUNUZU NASIL MUHAFAZA EDEBİLİRSİNİZ SORUSUNUN CEVABI:CAM DAMACANALAR

Sağlık kaynağı cam damacanlar tamda artan spekülasyonlara hızır gibi yetişti. Cam damacanlar ile sularınızı güvenli ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Son günlerde su ile artann süpekülasyonlar tüm insanların aklını karıştırdı. Sularımız temiz mi? Acaba nereden depolanıyor? Suyumu nasıl muhafaza etmeliyim soruları herkesin kafasında dalgalanıp durdu.
Sizler için suların nasıl saklanması gerektiğine yönelik ufak çağlı bir araştırma yaptık.
Günümüz koşullarında ambalajlı su tüketiminin artması, tüketici açısından sağlıklı su kullanımına yönelik bilinçlenmeyi de beraberinde getirdiğinin kuşkusuz bir kanıtı. 2007 yılı verilerine göre sektörde kişi başına düşen yıllık tüketim oranı 96 litreyi buluyor. Adnan Çavuş, 2008 yılsonu verilerinde de sektörün %20’lik bir büyüme yakalayacağını belirtiyor. Kişi başı tüketimin 70 litrelik payını elinde tutan damacana su hakkında bilgi veren Adnan Çavuş; “Rakamlardan da anlayabileceğimiz gibi gündelik hayatımızın bu kadar içinde olan damacana sular, Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun olarak üretilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedir” diyor. Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliklerine uygun olarak üretilen damacana suların, saklama koşullarının da ürünün kalitesi üzerine etkisinin tartışılmaz olduğuna dikkat çeken Çavuş, bu konuda tüketicileri SUDER olarak uyardı. Damacana Suyun Saklama Koşullarına da değinen Adnan Çavuş damacalarınızı belirli kriterlere göre muhafaza etmeyi önerdi.

cam-damacana-1

Damacana su, direkt güneş ışığı almayan, yeterince havalandırılan temiz bir ortamda saklandığı sürece, değişime uğramadan en az 10 gün süreyle sağlıklı yapısını koruyor. Damacana suyu ayrıca serin ve kuru bir ortamda muhafaza etmek gerekiyor.

Sularınız sağlıklı olarak damacanalarda koruyamayacağınızı düşünüyorsanız bizim sizlere tavsiyemiz şık ve cam olan damacanaları kullanmanızdır. Cam damacanalar mikrop üremesine imkân vermediği gibi istediğiniz şekilde temizliğini yapabilirsiniz.

cam-damacana-2


One Comment »

  1. figen 4 Mart 2014 at 09:23 - Reply

    sağlık açısından cam damacana kullanılması bence tam isabet olmuş çünkü damacanalar dönüşümlü olarak kullanıldığı için belli bir süreden sonra sağlık açısından tehlike yaratabilir.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica