Ucuz Çin Mobilyaları Karşısında Kaliteli Türk Mobilyası

Yönetici 22 Ekim 2013 1
Ucuz Çin Mobilyaları Karşısında Kaliteli Türk Mobilyası

ÇİN’NİN UCUZ MOBİLYALARI KARŞISINDA KALİTELİ TÜRK MOBİLYASI

Dünya mobilya sektöründe son beş yılda en büyük mobilya üreticisi olarak Çin ön plana çıkmıştır.

Üretim hacminin yanı sıra makine üretim yetkinliğini de İtalyan yatırımcıların etkisiyle geliştiren Çin mobilya üretiminde dünyanın merkezi haline geldi.

Çin’nin Dünya mobilya sektöründe bu kadar söz sahibi olmasının etkisi şüphesiz ucuz üretim şartları.
Türkiye’deki üretim şartlarını ile ilgili görüşünü aldığımız Asortie Genel Müdürü Murat Erat Türkiye Mobilya sektörünü şöyle değerlendirdi:

“Ülkemizde mobilya sanayinde özellikle son 15-20 yıllık süreçte küçük ölçekli işletmelerin yanında orta ve büyük ölçekli işletmelerin de sayısı artırarak büyümeye devam etmiştir.

Mobilya sektöründe ucuz işçilik ve ucuz Çin mobilyalarının karşısında direnen bu büyük ölçekli Türk firmaları ÇİN’ nin sahip olduğu pazar payında aslan payını kapmaya başlamıştır. Kaliteli Türk mobilyalarını üreten Türk firmalarına yurt dışından fazlaca talep olmaktadır.

Çünkü Çin gibi ucuz ve kaliteli ürün üretmeyen firmaları Dünya pazarında kimse görmek istemiyor. Kaliteli Türk mallarına yönelim ÇİN ve diğer dünya ülkelerinin bu tutumları üzerinde arttı. Türkiye’de üretilen kaliteli Türk malları artık Dünya’nın her yerine ulaşmaya başladı.” diye konuştu.

haber 2

Türkiye tarafından başlatılan ve Türk ürünlerinde standart bir kaliteyi yakalamayı amaçlayan TURQUALITY ile işletmelerin kalitesinin de arttığına vurgu yapan MURAT ERAT mobilya sektöründeki gelişmelerin umut verici olduğunu vurguladı.

dis[1]


One Comment »

  1. Merve 29 Kasım 2013 at 10:36 - Reply

    mobilya konusunda artık herkes bilinçli ve bu yüzden de kaliteli mobilyadan yana herkes. asortie mobilya gibi kaliteli ve estetik şıklığı birarada sunan mağazalar zaten farklarıyla diğer mağazalar arasından sıyrılıyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica