Klasik Abajur Modelleri

Yönetici 24 Aralık 2013 3
Klasik Abajur Modelleri

Klasik Abajurlar

Evlerde kullanılan ışıklandırma sistemleri, odaların uygun noktalardan aydınlatılarak gerek genel gerekse ayrıntılı görünüm anlamında üst düzey kalite ve görsel güzellik kazanılmasına yardımcı olmaktadırlar. Her ne kadar söz konusu aydınlanma tavana asılı duran basit bir ampulle bile sağlanabilse de, kaliteli yaşam ortamının elde edilebilmesi için çoğu zaman uygun bir avize bile yeterli olmamaktadır. Kişisel kullanım amaçlı durumlarda daha düşük ve farklı renklerde ışıklandırmaya ihtiyaç duyulduğunda abajurlar devreye girerek ihtiyaç duyulan aydınlanmayı sağlamaktadır. Uzun yıllar boyu kullanılan klasik abajur modellerine her geçen gün yenileri eklenerek, talep sahiplerine her odada kullanabilecekleri farklı tasarımların ulaşılmasına devam edilmektedir.

Yatak Odası Abajur Modelleri

Abajurların en sık tercih edildiği mekânlardan birisi yatak odalarıdır. Hali hazırda mevcut olan tavan aydınlatmasının yanı sıra tercihen yatağın iki ayrı ucunda bulunan abajurlar sayesinde hem görüntü anlamında kaliteli bir duruşa sahip olmak mümkün olmakta hem de uykudan kalkılması gerekilen acil durumlarda karanlıkta hareket etmeye gerek kalmadan acil aydınlanmaya ulaşılabilmektedir. Her ne kadar günümüzde yatak başlığında tümleşik olarak bulunan ışıklandırma sistemlerine rağbet gösterilse de, halen yatak odası abajur modellerine ilgi sürmektedir.

Bir diğer yaygın kullanım alanı ise oturma, dinlenme veya çalışma odalarıdır. Kişilerin kendileri ile vakit geçirmek istedikleri anlarda kitap okurken veya bilgisayarda çalışırken yüksekten gelen aydınlanma kimi zaman gözü rahatsız edecek boyutlara ulaşabilmektedir. Böyle durumlarda oturma odası abajur modellerinden kişinin zevk ve isteğine uygun olarak seçilen eşya kullanılarak daha yakından ve gözü rahatsız etmeyecek düzeyde ışık kaynağına ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

abajur-aydınlatma

klasik-abajur-fiyatı

klasik-abajur-modelleri

klasik-abajur-şapkası

klasik-salon-abajurları

salon-abajurları

Klasik Abajur Fiyatı

Genel anlamda incelendiğinde ışık kaynağı olarak kullanılmak yerine aksesuar değeri taşıyan abajurlara da talep yoğundur. Siz de ev dekorasyonunuzda kullanmak için klasik abajur fiyatları konusunda bilgi edinerek dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.
BENZER KONULAR »

3 Comments »

  1. hülya 25 Aralık 2013 at 10:05 - Reply

    abajurlar sadece yatak odası aksesuarı olarak düşünülmemeli aynı zamanda salon dekorasyonunda da aksesuar olarak abajur kullanımı çok şık oluyor. özellikle de klasik mobilyalarla dekore edilmiş bir salon klasik abajur modelleri ile desteklendiği zaman zengin ve şık bir dekorasyon çıkıyor ortaya.

  2. rukiye 27 Aralık 2013 at 10:24 - Reply

    ev dekorasyonunda hani alanda olursa olsun hem aydınlatma hem de dekor amaçlı kullanılan abajurların önemi çoktur. yatak odasında daha çok aydınlatma amaçlı kullandığımız abajurlar salon ya da oturma odası dekorasyonunda da dekoratif amaçlı kullanılıyor.

  3. ahmet 31 Ağustos 2015 at 13:26 - Reply

    yatak odası abajur modellerinde bjurun şeffaf olması daha avntajlı eğer kalın olursa ışığı kapatıyor yani etrafa daha az ışığın yayılmasına sebeb oluyor

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica