Balayı Odası Dekorasyonu

 Balayı Odası Dekorasyonu

Balayı bir çiftin en güzel aylarından birisi olduğu için elbette her çift bu güzel anları güzel bir mekanda değerlendirmek ister. Balayı odası dizaynı bu bakımdan oldukça nitelik gerektiren ve özel bir iştir. Nitekim dizayn için en önemli unsur odanın el kemiğini oluşturan mobilyalardır.

Balayı odası dekorasyonu için mobilya seçimlerinde son yıllarda modern çizgiler takip edilmeye başlandı. Özellikle koltuk takımı ya da koltuklarda daha geniş, ferah ve rahat modeller ilgi görüyor. Bunun yanında mobilya renkleri de çok önemli. Mobilyaların sıcak renklerde olması, çok fazla desene sahip olmamasına ayrıca dikkat ediliyor.

Balayı odası dizaynı için bir diğer ayrıntı da ev tekstil ürünleri olarak dikkat çeken perdeler. Balayı odalarında genelde kırmızı ve tonlarında perde seçimi yapılırken beyaz ve krem tonlarını da tercih eden oteller, çiftler bulunmakta.

Balayı odası dekorasyonunda aksesuar seçimleri de önemli. Klasik olarak aşkı çağrıştıran kalp, çiçek gibi klişe aksesuarlar yerine hayvan ve insan figürlü aksesuarlar daha çok tercih edilmekte. Canlı çiçekler ya da kuru dallarla yapılan aksesuar kombinleri ise son yılların modası.

arya-otel-dekorasyonu-2

efes-otel-dekorasyonu

venedik-otel-dekorasyonu-3