BAŞBAKAN MUHTEŞEM YÜZYILA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Yönetici 22 Ekim 2013 1
BAŞBAKAN MUHTEŞEM YÜZYILA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Başbakan, Kütahya’da yaptığı konuşmada Muhteşem Yüzyıl dizisinin tarihi gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

Osmanlı hayat tarzını farklı bir açıdan ele alan ve toplumu Osmanlı hayatı konusunda yanlış yönlendiren Muhteşem Yüzyıl dizisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok sert eleştirildi.

b_muhtesem_yuzyil04

İnsanlara yanlış bilgiler verdiğini söylediği Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilgili kanal yönetimine ve seyircilere sorumlu davranmaları gerektiğini söyledi. Başbakan konuşmasında ”Hiç kusura bakmasınlar. Biz 7 milyarlık bu dünyanın içinde yaşıyoruz. Bizim görevimiz nedir, bunu çok iyi biliriz. Ecdadımızın at sırtında gittiği her yere biz de gideriz, her yerle biz de ilgileniriz ama bunlar televizyon ekranındaki ecdadımızı zannediyorum o ‘Muhteşem Yüzyıl’ belgeselindeki gibi tanıyor. Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni tanımadık. Biz öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi. Bunu çok iyi bilmeniz, anlamamız lazım. Ve ben o dizilerin yönetmenlerini de o televizyonun sahiplerini de milletimizin huzurunda kınıyorum. Ve bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyorum. Böyle bir anlayış olamaz. Bu milletin değerleriyle oynamaya, milletçe gereken dersin, milletçe gereken cevabın hukuk içinde verilmesi gerekir.

carmencafe_1352121549180

Osmanlı mobilyaları ile ilgili farklı ve özgün modellerin de olduğu Muhteşem Yüzyıl dizisinde çok farklı klasik mobilya çeşitleri sergileniyor. Asortie Mobilya tarafından üretilen Osmanlı mobilyaları oymalı ve altın varaklı olmaları ile dikkat çekiyor.


One Comment »

  1. Esra Uzun 29 Kasım 2013 at 10:22 - Reply

    zaten çoğu dizilerde konu sırf reyting çabaları yüzünden çarpıtılıyor. ama bu dizinin mobilyaları harika gerçekten de.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica