Dekorasyonda Tabloların Önemi

Yönetici 30 Ekim 2013 3
Dekorasyonda Tabloların Önemi

Dekorasyon söz konusu olduğunda sadece koltuklar, sehpalar, masalar, halılar ve diğer mobilyalar değil aynı zamanda aksesuarlar da son derece önemlidir. Özellikle evinizin sanatsal bir bakış açısını yansıtmasını istiyorsanız tablolar konusunda son derece hassas olmanız gerekmektedir.

dekorasyonda-tablo-1

Dekorasyonda tabloların önemi aynı zamanda tablonun ortaya koyduğu duygunun önemini de düşünmeyi gerektirmektedir. Herhangi bir tablo bir ressamın elinden çıkarken duygu yüklü pek çok fırça darbesi ile donatılmıştır. Dolayısı ile tüm tablolar bir duygunun ürünüdür. Bazı tablolarda derin bir öfke, derin bir nefret gizlidir. Bazı tablolarda ise alabildiğine güzel duygular, toprak rengi, yeşil ile mavinin birbirine karıştığı iyimserlik ifade eden fırça darbeleri vardır. Tüm bu tabloların hepsi de birer duygu ifadesidir. Bu tablolar atmosferi son derece değiştirecektir. Tablonun içinde yaşattığı duygu atmosfere de yansıyacaktır.

Dekorasyonda tabloların önemi değerlendirilirken tabloların yansıttığı duyguların yanında renklerinin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Mobilya değil mekan tasarlayan firmalar bu anlamda tabloların nitelikleri konusunda oldukça bilgili olan kişiler olacaktır. Bu kişiler için mekan tasarımı son derece profesyonel bir iştir. Bu nedenle de tablo seçimi konusunda duyarlı davranılmaktadır. Mobilyaların renkleri ile uyumlu olan tablolar ortamı daha da şık hale getirecektir. Bunun yanında tabloların deseni, boyutu ve şekli de önemlidir.

dekorasyonda-tablo-2

Tabloların büyük ve görkemli olması aynı zamanda ortamın da daha görkemli görünmesini sağlayabilir. Ancak bu her ortam için gerekli değildir. Genellikle salonlarda görkem oluşturulması için büyük tablolar kullanılmaktadır. Etkileyici bir manzara tablosu ya da ünlü ressamlardan birin mesela Picasso’nun herhangi bir tablosu ortamın havasını değiştirecektir. Dekorasyonda tabloların önemi değerlendirilirken sadece büyük boyutlu tabloların değil, küçük boyutlu tabloların da son derece şık görünebileceği ve ortama farklı bir enerji katabileceği unutulmamalıdır. Ama küçük tabloların son derece özenle kombine edilmesi, renklerin ve formların uyumlu olması, ahenk oluşturması gerekmektedir.
BENZER KONULAR »

3 Comments »

  1. seçil doğru 22 Kasım 2013 at 13:18 - Reply

    ev dekorasyonunda mobilyalar kadar önemli olan bir diğer şey de kullanılan aksesuarlar. ev içerisinde tablo kullanmayı çok sevdiğimden dekoratif tablo modelleri ile ev dekorasyonunun daha da zenginleştiğini düşünüyorum.

  2. derya 6 Aralık 2013 at 10:31 - Reply

    o kadar güzel tablolar var ki ev dekorasyonunuza uygun olanlardan alıp seçim yaptığınız zaman profesyonel bir ev dekorasyonu çıkıyor ortaya.

  3. naciye 31 Ağustos 2015 at 15:54 - Reply

    dekarasyon tablaları simetrik dizildiğinde çok farklı figürler ortaya çıkıyor mekana farklılık katıyor

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica