Deri Koltuk Seçmenin İncelikleri

Yönetici 22 Ekim 2013 3
Deri Koltuk Seçmenin İncelikleri

DERİ KOLTUKLARIM YAPAY DERİ Mİ GERÇEK DERİ Mİ?

Deri koltuğunuzun gerçek deri mi yapay bir deri mi olduğunu anlamak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Evlerimizde yer almaya başlayan deri koltuklar hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz. Farklı deri seçenekleri ile kaplanan kanepeler şıklık yarışında sizlerin yanında yer alıyor. Suni derinin ham maddesi plastiktir. Bu yüzden suni deri ile kaplanan kanepeler üzerinde plastik kokusu bulunmaktadır. Gerçek derinin ise kendine has bir kokusu vardır ve kesinlikle suni derideki gibi kokusunu soluyan kişide herhangi bir rahatsızlık yaratmaz. Kaplamada kullanılan derinin gerçek olup olmadığını dokunarak da anlayabilirsiniz. Dokunduğunuzda ellerinizde gözenek hissini duyumsarsanız o deri gerçek bir deridir. Gerçek deri kesinlikle yumuşaktır. Dayanıklıdır ve deforme olmaz. Nefes alıp verme özelliği vardır. Suni deri ise tüm bu özelliklerin tam tersi özelliklere sahiptir.

9 13924
GERÇEK DERİ BİR KANEPEYİ KORUMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Gerçek deri yapısı itibari ile adeta yaşayan bir canlı gibidir. Gerçek deri bir kanepeyi korumak için yapmanız gerekenlerin başında ise deri kanepenizi güneş almayan bir alana yerleştirmek. Güneş gerçek derinin mevcut yapısının ve renginin bozulmasına sebep olacaktır. Deri kanepenizi yumuşak ve hafif bir nemli bez ile sildiğinizde temizliğini sağlamış olursunuz. Yıl içinde bir veya iki kez şeffaf deri cilası ile cilalamalısınız. Isı yayan cihazların en az 50 cm uzağına yerleştirilmesi gereken deri kanepeler sıcakla birlikte nem kaybedeceği için içindeki nemi kaybedebilir ve bu da çatlamalara yol açabilir. Aşırı sıcak ya da soğuk deri kanepeler sorun teşkil eder. Eğer ki deri kanepenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ortamı normal bir sıcaklıkta tutmalısınız.

www_yeniresim_com_-_Eya_Resimleri_-_Mobilya_-_Deri_Oturma_Grubu

KAYNAK: Evim Dergisi, KASIM 2012


3 Comments »

  1. meliz 30 Ekim 2013 at 09:46 - Reply

    deri koltuk modeli almayı düşünüyorsanız eğer kaliteli deri koltuk alın yoksa birkaç ay sonra koltuk kendini bırakıyor. rengi açılıyor. ben bir de çok temizlik yapan bir insan olduğum için deri koltuklar birkaç silinmeye hemen rengini vermişti.

  2. kevser 1 Ocak 2014 at 11:27 - Reply

    deri koltukları eskiden hiç sevmezdim ama artık her rengi ve modeli var ve aralarında gerçekten de çok beğendiğim modeller var. kaliteli deri koltuk modelleri olduktan sonra bence ev dekorasyonunda kullanılması çok güzel olacaktır.

  3. Enis 4 Temmuz 2015 at 13:15 - Reply

    eskiden evimde deri koltuklara hiç yer vermiyeceğimi düşünüyordum kararımı değiştirip deri koltuk aldım büyük rahatlık çok memnunum

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica