Fransız Balkon Modelleri

 Fransız Balkon Modelleri

FRANSA’DAN MUHTEŞEM BALKON ÖRNEKLERİ

Muhteşem Fransız balkonlarından derlediğimiz örnekleri sizlerle paylaşıyoruz

Fransa’nın dar sokaklarında geniş balkonlara yer olmadığı için sık sık Fransız balkonu diye ünlenmiş olan dar ve şık korkuluklu balkonlara rastlanır. Sadece Fransa’da değil elbette, dünyanın pek çok ülkesinde bu tip balkonlar görülebilir. En fazla yarım metre genişliğinde olan, en çok bir sandalyeye izin veren Fransız balkon modelleri şıklıkta adeta birbiriyle yarışır.

Şüphesiz Fransız balkonların en büyük özelliği çiçeklerle donatarak, dış cepheye ayrı bir güzellik katabilmenizdir. Evlerinizde sizde Fransız balkonunun şıklığını yaşamak isterseniz şık korkuluklara asacağınız saksılıklar sayesinde yan yana getireceğiniz saksıların görüntüsü yoldan geçenlerin dairenize şöyle bir bakmadan geçememelerine yol açabilir.

Fransız balkonunuzu rengarenk çiçeklere bürüyebilirsiniz  ama tek renk çiçek kullanmak da başka bir görsel şölen oluşturabilir. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir durum
Uzun saksılıklardan sarkan ve saksıyı saklayan bitkiler kullanabileceğiniz gibi, dekoratif, desenli saksılar alıp onları da pekala balkonunuzda sergileyebilirsiniz.

Her şeyiyle özel bir bina ve özel bir Fransız balkonu. Renkler, panjurlar, duvar süslemeleri ve korkuluk ayrı ayrı ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bitkilerinizi balkon korkuluğuna asmayıp, zemine yerleştirebilir ve aşağı doğru sarkıtabilirsiniz. Bitki satın alırken nasıl kullanmak istediğinizi çiçekçiye danışarak alış veriş yaparsanız, amacınıza daha çabuk ulaşırsınız.

fransız_balkon_1

Fransız balkonlar genellikle geniş olmaz ama eğer küçük bir masa ve sandalye sığdırabiliyorsanız ne ala. Balkon korkuluğuyla uyumlu, klasik tipte mobilyalar kullanmanızı öneririz. Tek kişilik de olsa arada bir kahve içmek için harika bir köşeniz olabilir.

fransız_balkon_2

Fransız balkonu olan binalarda kimi zaman dairelerin anlaşarak, aynı tip çiçekli balkon dekorasyonunu uyguladıklarına şahit olabilirsiniz. İşte o zaman apartman bütün mahallede şöhret olabilir! Yurt dışında daha çok göze çarpıyor ama İstanbul’da da son zamanlarda Fransız balkonların sayısında artış gözlemleniyor.