Banyoyu Genişleten Fayans Hilesi İle Sihirlenen Banyolar

 Banyoyu Genişleten Fayans Hilesi İle Sihirlenen Banyolar

BANYOLARINIZDA SİHRİN ETKİSİNDEN YARARLANIN

Banyoları geniş gösteren fayans hilesi ile sihrin gücünü banyolarınıza taşıyın

banyo-dekor-1

Bazı göz aldatmacalarından faydalanarak ev dekorasyonunda harikalar yaratabilirsiniz. Örneğin banyonuzu daha geniş göstermek için yararlanabileceğiniz bir ipucundan söz edelim: Duş teknesi çevresindeki fayansları tavana kadar döşeyerek banyonun olduğundan daha büyük algılanmasını sağlayabilirsiniz.

Banyonuzun büyüklüğünün ne olduğu önemli değildir. Duş teknesini ya da küveti çevreleyen duvarları tümüyle fayans döşediğiniz takdirde banyonun daha yüksek tavanlı ve geniş algılandığını görebilirsiniz. Göz ister istemez tavana uzanan fayansları takip edeceği için böyle bir yanılsama ortaya çıkar. Ancak ipuçları bununla bitmiyor.

banyo-dekor-2

Seçtiğiniz karolar ne kadar büyükse genişlik hissi de o kadar artar. Dolayısıyla bu uygulamayı dar bir banyoda  deneyeceksiniz mozaik döşemelerden çok büyük karolar arasından bir tercih yapmanız daha iyi olabilir.
Tavana kadar fayans kaplattığınız bir duvarı buzlu duşa kabin kapıları ya da duş perdesi arkasına saklamanız hata olur. Böyle bir uygulamanın başarılı olması için saydam bir kabin kullanmanız en iyisidir. Hem tavana kadar çıkan fayans döşeme görünür hem de duşa kabin banyonun ortasında ayrı bir mobilya gibi durmaz. Çerçevesiz duşa kabinler veya küvet için tasarlanmış cam paneller ile bu konuya çözüm getirebilirsiniz.

banyo-dekor-3

Sözünü ettiğimiz çözümler sayesinde bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Fayansların görünecek olması bir yana, duş bölümü tümüyle görüş alanımıza dahil olacağından şeffaf duş kapıları ile küçük bir banyoda olumlu sonuç alma ihtimali oldukça yüksektir.