Halı Dünyasının Dahi Çocuğu:Otari Halı

Yönetici 22 Ekim 2013 1

SINIRSIZ TASARIMLARIN BİR NUMARASI OTARİ HALIDAN YENİ TASARIMLAR

Halı sektörünün dahi çocuğu OTARİ HALIDAN yeni yıla özel yepyeni tasarımlar

Sınırsız tasarım
Karo halı, renkler ve desenler karıştırılarak bordürler, şeritler, diyagonaller oluşturulmasına imkan veriyor. Farklı renk ya da desenlerle mekansal ayırım yaratılabiliyor, insan trafiği istenilen şekilde yönlendiriliyor.

Halı hep temiz kalıyor
Otari Karo Halıları yıllık bir temizleme yapıldığı taktirde uzun yıllar kullanılıyor. Karo yapısı nedeniyle halının bir noktasına kahve döküldüğünde o karo kolaylıkla yerinden çıkartılıp temizlendikten sonra yerine monte edilebiliyor ya da lekelenen halı parçası değiştirilip yerine yeni bir karo koyulabiliyor. Otari Karo Halıları yapıştırıcı kullanımı gerektirmiyor. Çok aşınan bir bölgedeki halıların yeri kolaylıkla değiştirilip mobilyaların altına ya da görünmeyen köşelere kaydırılabiliyor, böylece yepyeni bir görünüm elde edilebiliyor.

Güçlendirilmiş taban teknolojisi
Bu sistem sayesinde halının alt tabanı da yumuşak bir yüzeye sahip. Poliüretan malzemeden oluşturulan Cushion Back sistemi çevre açısından da diğer sert kauçuk tabanlardan daha sağlıklı. Bu sayede ses izolasyonu ve ayak altı konforu sağlanıyor. Yapılan araştırmalara göre günümüz ofislerinde kontolsüz gürültü, çalışanların verimini düşürüyor. Bu gürültünün en önemli kaynaklarından biri de ayak sesi. Otari Karo Halıları, cushion back sistemi sayesinde bu seslere 32 dB’e kadar dayanıklı. Böylece Otari Karo Halı ile kaplanan ofislerde iş veriminin artacağı söyleniyor.

Ayak altı konforu
Otari Karo Halıları yumuşak yüzeyi sayesinde mükemmel bir ayak altı konforu sağlıyor. Uygulanan çeşitli testlere göre Otari Karo Halı kaplamaları yumuşak yüzeyi sayesinde bacak kaslarında enerji bakımından %20 rahatlama sağlıyor.

Kauçuk taban
İstenildiği taktirde boyutsal sabitliği olan kauçuk tabanlı halı da stoklarda mevcut. Bu taban sistemi poliüretan malzemeye göre daha ince ancak ağırlığı daha fazla.

Doğayla uyumlu tasarım kaliteyle birleşti
Otari karo halıları mekanlarda konfor ve güzellik sağlarken, sürdürülebilir malzeme kullanımıyla da çevreye zarar vermiyor. Her tür mekanda kullanıma uygun olan karo halılar, daha çok okul, ofis ve otel gibi kullanım yoğunluğu ve konfor gerektiren mekanlarda kullanılıyor.

32 dB’e kadar ses yutuşu
Otari Karo Halılar adım sesi ve mekanda oluşabilecek diğer seslere 32 dB’e kadar direnç gösteriyor.

Basınç koruması
%93 ayak ve diğer obje basınçlarına korunaklı.

Uygulama kolaylığı
Günümüzde halı uygulamalarının büyük bölümü karo halılarla yapılıyor. Taşıma, depolama, temizleme kolaylığı ve mekanları firesiz döşemeye imkan vermesi sayesinde 4 metrelik rulo halılara tercih edilen Otari Karo Halıları, ortalama 10.4 mm kalınlığında ve 45.72 cm x 45.72 cm karolardan oluşuyor.

Boyutsal sabitlik
Birbirine çok iyi monte olabilen karolardan oluştuğundan monte olduktan sonra boyutsal olarak bir deformasyona uğramıyor.

Uygulama koşulları
İyi bir uygulama için zeminin oldukça temiz, pürüzsüz ve düz olması gerekiyor. Karo halindeki halılar mekana getirildikten sonra yüzeye monte ediliyor. Herhagi bir yapıştırıcı kullanımına gerek yok. Otari Karo Halıları’nda yüzey yönlenmesi olmadığından montaj oldukça hızlı yapılabiliyor. Ayrıca yine bu sayede fire oranı %1 gibi oldukça düşük bir seviyede.

Kaynak: otarifloor.com


One Comment »

  1. gül işiten 5 Mart 2014 at 17:02 - Reply

    çocuk odası için kilim modellerine bakıyorum ama daha tam anlamıyla istediğim gibi bulamadım. renkli ve kaliteli bir şey arıyorum.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica