Hayal Gücü İle Birleşen Perdeler

 Hayal Gücü İle Birleşen Perdeler

Hayal gücü ile bir parça kumaşın buluşması

Bir parça kumaş ve hayal gücünüzün de yardımıyla farklı desenlerde perde süslemeleri oluşturabilir evinizin havasını değiştirilebilirsiniz.

perde-aksesuar1

Salon dekorasyonlarının tamamlayıcısı perdeler birbiriden şık perde süsleri ile dikkat çekiyor. Perde süslemesi olarak kullanılan kavram elinizde mevcut olan perdeler üzerinde nüanslar yapmaktır. Evlerinizde sürekli kullandığınız perdeleri  farklı süslemelerle klasik veya modern bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

perde-aksesuar2

Geniş hayal gücünüzle ve içinizdeki tasarımcının da yardımıyla farlı kumaşlardan yıldız, çiçek ve kelebek desenleri yapabilir farklı kurdeleler ile rengarenk kuşaklar oluşturabilirsiniz.

perde-aksesuar3

Perde süslemelerinde kullanılan bazı terimleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kanat pano terimi  pencerelerde tül, katlamalı veya diğer perde seçeneklerinin önüne gelecek şekilde, perde tasarımının sağına ve/veya soluna uygulanan, işlevselliği olmayan dekoratif amaçlı süslemelerdir. Kendi içlerinde farklı kalıp ve kesimleri bulunur.

perde-aksesuar4

Atma dolama rustik ve metal borulu perde tasarımlarının tamamlayıcı süslemeleridir. Kumaşlar yaratıcılığa bağlı olarak, el ile perde boruları üzerine dolanarak uygulanır. Kendi içlerinde farklı kalıp ve kesimleri bulunur.

perde-aksesuar8