İtalyan Mobilyalar İçin İtalya’ya Gitmeye Gerek Yok

Yönetici 22 Ekim 2013 1
İtalyan Mobilyalar İçin İtalya’ya Gitmeye Gerek Yok

İTALYAN MOBİLYASI ALMAK İÇİN İTALYA’YA GİTMEYİN

İtalyan mobilya markaları bir zamanlar dünyanın en prestijli mobilyalarını tasarlıyor ve birçok ülkeye satıyordu. Artık Türk mobilya sektörünün kendi kabuğundan çıkması ve endüstri imkânlarını iyi kullanmaya başlaması ile mobilya üretiminde Türkiye’de söz sahibi oldu.

Özellikle İtalyan mobilya modelleri ve İspanyol mobilya modellerine olan ilginin artması ile Türkiye Avrupa ülkelerinden ciddi çapta mobilya ithal etmeye başladı. Bu durumdan hoşnut olan İtalyan mobilya markaları, gösterişli ama Türk Mobilyası kadar kaliteli olmayan ürünlerini Türkiye’ye çok yüksek fiyatlar ile ihraç etmeye başladılar.

asortie_koltuk_takımı(1)

Son yıllarda Türk mobilya sektöründeki olumlu gelişmeler bu durumu tam tersine çevirdi. Mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmaların inovasyon ve makineleşmeye verdiği önem ve işgücünün eskiye nazaran daha kalifiye olması ile birlikte artık uluslararası pazarda kendini kanıtlamış mobilya markalarına sahibiz.

Avrupa’da dahi taklit edilen farklı tasarımlara imza atan Türk mobilyacıları, ürettikleri kaliteli ve konforlu mobilyalar ile yaşam mekânlarını dekore ediyorlar. Dünyada artık takip eden değil, takip edilen bir sektör olan mobilya sektörü kendini uluslararası fuarlar ve büyük projelerde gösteriyor.

asortie_hayatl_yatak_odası(1)4

Türk Mobilya sektörünün önemli markası ve klasik mobilya markalarına ilham veren tasarımların sahibi Asortie Mobilya Genel Müdürü Murat ERAT, konu ile ilgili değerlendirmesinde, “Artık insanlar lüks mobilya almak için İtalya, Almanya ve İspanya gibi ülkelere gitme gereği duymuyorlar. Çünkü Türk mobilya üreticisi birçok Avrupa ülkesinden daha kaliteli mobilyalar üretiyor. Biz de Asortie Mobilya olarak dünya standartlarının üzerinde klasik mobilya üretiyoruz. Hatta çok ilginçtir ki, biz Avrupa ülkelerine daha klasik mobilya satıyoruz.” dedi.

Asortie Mobilya Genel Müdür Murat ERAT değerlendirmesinin devamında, Türk mobilya sektörünün bu hız ile birkaç yıla kadar dünya devleri ile aynı seviyeye geleceğine inandığını da belirtti.

Klasik mobilyada İtalyan mobilya markalarını dahi geride bırakacak tasarımlara ulaşmak için Masko Mobilya Kenti 4B Blokta bulunan Asortie Mobilya showroomunu ziyaret edebilirsiniz. Asortie Mobilya yılın 365 günü saat 09:00-19:30 arası hizmet veriyor.


One Comment »

  1. Nuray 27 Kasım 2013 at 10:40 - Reply

    italyan mobilya tarzını seviyorsanız asortie mobilyada en güzel örneklerini görmenin mümkün. asortie mobilyaya gittiğiniz zaman zaten gördüğünüz tasarımlara hayran kalacağınıza eminim.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica