Küçük Birikimlerin Büyük Yatırımlara Dönüşmesi Lazzoni Mobilya

 Küçük Birikimlerin Büyük Yatırımlara Dönüşmesi Lazzoni Mobilya

Türkiye pazarında yer alan markaları inceleyeceğimiz yaz dizimize Lazzoni markasıyla başlıyoruz.

Lazzoni’nin markalaşma yolculuğu 1950’lı yıllarda başlamıştır. Küçük birikimlerin büyük yatırımlara dönüşeceği felsefesini benimseyen marka iş azmi ve karalığından aldığı gücü, güvene dönüştüren firma yaptığı doğru yatırımlarla günümüze kadar istikrarlı bir büyüme göstermiş sektöründe lider kuruluşlardan biri olmuştur.

Kapı ve pencere doğramaları üretimi ile ilgili faaliyetlerin ardından, 1963 yılından itibaren modüler mutfak üretimine geçilmiştir. Teknolojideki değişimleri takip etmesi ve öngörüleri sayesinde günümüz mobilya üreticilerinin başında gelen firma, 1992 yılında dönemin gereksinimlerine uyum sağlamış, üretim bandını yenilemiş ve modüler mutfak mobilyası üretimine devam etmiştir. Ev mobilyaları üretimine 2001 yılında başlamış, aynı yıl Ankara Siteler ve İstanbul Masko mağazalarını hizmete açmıştır.

lazzoni-1

Yönetimin aldığı yenilenme kararları doğrultusunda, 2003 yılının başından itibaren LAZZONI markası ile ürünlerini tüketiciler ile buluşturmaya başlamıştır. Her geçen gün büyüyen, mağazalarının sayısını arttıran ve ‘bayilik sistemi’ ile butik mağazaları da bünyesine katmaya başlayan LAZZONI, 2006 yılında Akyurt’taki 25.000 metrekarelik kapalı alana sahip fabrikasını faaliyete geçirmiştir.

lazzoni-2

LAZZONI, 60 yılı aşkın tecrübesi, güvenirlik ve kalitesi ile sektöründe haklı bir saygınlığa ulaşmıştır. Bu dinamik ekip, geçmişten aldığı gücü, bilgi ve rekabet kabiliyeti ile harmanlamaktadır. LAZZONI; geniş ürün yelpazesi, deneyimli kadrosu, kaliteli ve esnek üretim biçimi, dünyanın çeşitli ülkelerindeki seçkin mağazaları ile her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

lazzoni-3

Sektörü çok iyi analiz eden ve dönemin gereklerine uygun yatırımlara yönelen LAZZONI, yurt içindeki yapılanma ile eşzamanlı olarak, yurt dışı operasyonlara da yönelmiştir. 2009 yılında Dakar (Senegal), 2010 yılında ise New York mağazalarının açılışını gerçekleştirmiştir. Kurduğu bayilik sistemi ile yurt dışında; Arap ülkelerinde ve Türkî Cumhuriyetlerde yeni yatırımlara devam edecek olan LAZZONI, dünya markası olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir.