Küçük Evler Nasıl Dekore Edilmeli

 Küçük Evler Nasıl Dekore Edilmeli

Küçük bir eve taşındığınızda veya küçük olan evinizi dekore etmek istediğinizde yapmanız gereken şey sahip olduğunuz alanı en iyi ve en faydalı şekilde dekore etmektir. Her boş bölgeyi her girintiyi her çıkıntıyı birer artı olarak kullanın. Mobilya veya aksesuarlarınızı çok amaçlı olanlardan seçmeye çalışın.

Evinizdeki bir bölgenin birden çok işe yaraması ilk tercihiniz ise büyük parça mobilyaları küçük parça mobilyalarla tamamlayabilirsiniz. Örnek olarak katlanabilen sandalyeler ve masalar ilk tercihiniz olsun. Misafirleriniz geldiğinde masa ve sandalyelerinizi evin belli bir bölgesine açıp yemek masası yapabilir işiniz bittikten sonra da katlayıp balkona veya dolaba kaldırabilirsiniz.

 

Stüdyo Daire Dekorasyon Önerileri

Evet, düşük bütçeli olan insanların veya evi küçük olan ailelerin aklındaki soru işaretidir ‘’küçük evler nasıl dekore edilmeli ‘’ sorusu. Ben size şöyle bir tavsiye verebilirim kesinlikle yeriniz küçük olduğu için o alanı mobilyalarla doldurmak zorundaymışsınız gibi hissetmeyin. Öyle yapacağınıza, biraz daha büyük ama az parça ile evinizi dekore etmeyi düşünebilirsiniz. Böylelikle oda hem güzel hem de gözünüze büyük görünecektir. Mesela 3 kişilik bir koltuk 3 tane tekli koltuktan daha iyi duracaktır.

Küçük bir eve ve küçük odalara sahip olmanın eksi yönleri kadar artı yönleri de vardır. Örnek verecek olursak kendinizi güzel ve kalın bir duvar kâğıdı ile neden şımartmıyorsunuz. Bu odanıza gayet şıklık katacaktır. Odanızın bol ışık almasına dikkat etmeniz gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken şey minik ve karışık desenler seçmemeniz bu odanızı dağınık ve bir o kadar kalabalık gösterecektir.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük odalarınıza az sayıda küçük heykelcikler ve tablolar ekleyebilirsiniz bu odanıza derinlik ve şıklık verir. Duvarınıza monte edeceğiniz ayna odaya kesinlikle derinlik verir ve bu da odanızın azda olsa büyük görünmesini sağlar. Bu ayna için en ideal nokta eğer varsa odanızda şöminenin üstüdür.

ilkbahar dekorasyonu

 

Yazımın sonuna geliyorum size son olarak şu fikirleri verebilirim, odanızın en büyük süsü kesinlikle pencerelerinizdir. Şayet çok gürültü yapmayan komşularınız varsa ve mükemmel bir manzaraya sahipseniz gün içinde açık tutabileceğiniz perdeler tercih edebilirsiniz. Ve son olarak perdenize bağlamak istediğiniz süs veya fiyonklardan uzak durun.