Laminat Parke İle Gelen Sağlık

Yönetici 22 Ekim 2013 1
Laminat Parke İle Gelen Sağlık

EVLERİN VE DOĞANIN DOSTU LAMİNAT PARKELER

Ev zemin kaplamalarında sıklıkla tercih edilen Laminat parkeler son günlerde yeniden revaçta.

Evinizin zemin dekorasyonunu yapacaksanız ama iki şık arasında kararsız kaldınız. Acaba yerleri sıcacık tuttuğu söylenen halılar mı yoksa temizlik ve hijyeni ile öne çıkan ahşap kaplamalar mı? Hangisini seçsem acaba soruları kafanızda yankılanıp duruyor. Kafanızdaki soru işaretlerini bir nebzede çözüme kavuşturmak için sizlere bir takım önerilerimiz var.

laminat-1

Zemin döşemenizde ahşap kullanmak isterseniz size tavsiyemiz elleriniz en çok kullanılan alanlarını belirlemeniz. Bu alanları belirledikten sonra işiniz çok kolay. Evinizde sıklıkla kullandığınız alanların çabuk deforme olmaması için o alanları sert ahşap ile kaplamanız gerekir. Sahip olduğunuz alanın renk uyumuna göre koyu veya ahşap tonlardaki plakalar ile kaplama yapabilirsiniz.

laminat-2

Evinizde halı tercih edeceksiniz evde ki bireylerin alerjen türlü canlılara karşı hassas olabileceğini unutmayın. Halı tüylerinin arasında üreyen alerjen canlıları evdeki bireylerin astım ve benzeri sorunlar yaşamalarına neden olur. Bunun yanı sıra temizliğinde zor sağlandığı halılar zemin döşemesi yönünden akıllıca bir tercih olmayacaktır.

laminat-3

Ev tipi laminat parkeler ile evlerinizde hijyenik ve sağlıklı bir ortam yaratabilirsiniz. Bakımı ve temizliğinin kolaylıkla sağlandığı laminat parkelerin dikkatli olunması gereken noktası sivri cisimlerle üzerinde iz bırakacak çalışmalar yapılmamasıdır.


One Comment »

  1. nurcan 5 Mart 2014 at 13:31 - Reply

    laminat parkelerde o kadar çok çeşit renk var ki insan kararsız kalıyor seçerken. ama size tavsiyem seçtiğin rengi en azından belli bir alanda birleştirerek görünümüne baktıktan sonra karar verin.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica