Minik Afacanların Odaları Farklı Tasarımlarla Şenleniyor

 Minik Afacanların Odaları Farklı Tasarımlarla Şenleniyor

Aileler en kıymetlileri olan minik kahramanları için her zaman en iyisi isterler. Son yıllarda mobilya sektöründe gerçekleştirilen öncü adımlar miniklerin dünyasına yönelen üreticiler farklı ve ilginç tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çocukların duygusal zekâ gelişimlerini konforla birleştiren üreticiler; bebek odalarının ana temasında yer alan bebek karyolası, bebek beşiği, dolap, şifonyer gibi tasarımları kimi zaman bir araba kimi zamanda en sevilen kahraman olarak ailelerin ve afacanların beğenisine sunmaktadır.

Birbirinden güzel ve eğlenceli tasarımların yer aldığı bebek odalarını hazırlarken anne ve babaların dikkatli olması gerektiği noktaları ise şunlardır:
Bir bebek için en uygun oda 12-15 metrekare ve en az bir pencereli olmalıdır. Bebeğin vücut gelişimi ve sağlığı için önemli olan temiz ve hava güneş yeterince bebeğinizin yaşamını geçireceği odada bulunmalıdır.
Sağlık açısından alerjen içermeyen ve temizlenmesi kolay olan mobilyalar anne ve babalar tarafından tercih edilmelidir.
Mikroorganizmaların bir numaraları barınağı olan halılar bebek odalarında tercih edilememelidir. Bunun yanı sıra bebek odası seçilirken minik kahramanın okul çağına da geldiğinde kullanabileceği mobilyalar tercih edilmelidir.

bebek-odalari-1