Yeni Yüzyılın Modern İcadı Bulaşık Makinesi

Yönetici 10 Ekim 2013 1
Yeni Yüzyılın Modern İcadı Bulaşık Makinesi

Yemek yapmak herkes için güzel bir tutkudur. Hele ki ağızda dağılan o enfes tatlar sizi başka diyarlara götürebiliyorsa keyifli bir yolculuğa yelken açmışsınız demektir.

Bu keyifli yolcuğu bozabilecek olan nedir dersek tabiî ki herkes yemek sonrası olan bulaşıktan dert yanacaktır.

bulaşık_makineleri_1

Peki, bu keyifli yolcuğu bozabilecek olan nedir dersek tabiî ki herkes yemek sonrası olan bulaşıktan dert yanacaktır.19. yüzyılın sonlarından beri birçok kadın araştırmacı bulaşık yıkayacak bir makine yapabilmek için değişik fikirler öne sürmüştür. Ancak ilk patent 1885′te Josephine G. Cochran tarafından alındı ve 1889’ da tarihin ilk elektrikle çalışan ilk bulaşık makinesini yapmayı başarmıştır. İlk yapılan bulaşık makinesinin sistemi çok basitti, alt kısımda yer alan iki silindir ile pompalanan su ve sabun, makinenin içinde bulaşıkların dizildiği raflara pompalanıyordu. Daha sonra yeniden pompalanmak üzere emici silindirler bu suyu çekiyordu. Evlerde kullanılmak üzere üretilen makineler, yan taraflarında bulunan kol yardımı ile çalıştırılıyordu. Daha büyük ihtiyaç görülen işyerlerinde ise buhar gücünden faydalanılıyordu. Sonraki yıllarda ise, sistem daha da geliştirilerek günümüzdeki çevre dostu, az elektrik harcayan ve benzeri halleri alan makineler içinde en göze çarpanı ise kullanım kolaylığı ve fonksiyonelliği ile Hotpoınt bulaşık makineleri.

bulaşık_makineleri_2

İtalyan çizgisinin en güzel örneklerini evlere taşıyan beyaz eşya markası Hotpoint, bulaşık makinesini yenilemek isteyenlere kaçırılmayacak bir kampanya sunuyor. A enerji sınıfı Hotpoint LKF 720 bulaşık makineleri, 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında yüzde 50 indirimle 1.499 TL yerine 749 TL’den tüketicilerle buluşuyor.


One Comment »

  1. belma 27 Şubat 2014 at 16:40 - Reply

    bulaşık makinesi gerçekten de yüzyılın icadı. bulaşık makinesi olmadığı zamanlarda napıyormuşuz diye düşünüyorum şimdi. kalabalık misafir geldiği zaman o kadar çok işe yarıyor ki.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica