Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yönetici 23 Ekim 2013 1
Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

MOBİLYA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ DETAYLAR

Evlerimizi ve çalışma alanlarımızı dekore ederken satın aldığımız mobilyaların hangi özelliklerine önem veriyoruz. Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken temel faktörler nelerdir? İşte sizin için yaptığımız küçük bir araştırma

Mobilyaların hayatımızdaki önemi çok büyüktür. Beden ve zihin olarak dinlenmeye ihtiyacımız olduğunda aradığımız; rahatlık ve huzur, kullanışlı ve iyi döşenmiş mobilyalarla mümkündür. Doğru mobilya seçimi sırt, bel, adele ağrılarına iyi gelme yararları gibi kişiyi psikolojik olarakta rahatlatır, huzur verir. Doğru mobilya seçimiyle kısa zaman sonra değiştirme ihtiyacı duymadan yıllarca sıkılmadan aldığınız mobilyaları onarıma gerek duymadan sorunsuzca kullanabilirsiniz. İhtiyacımız olan mobilya her açıdan kullanışlı, rahat ve uzun ömürlü olmalı ve değerini karşılamalıdır. Görünüşü muhteşem olan bir koltuk takımı fiyat ve kullanış olark beklentilerimize cevap vermeyebilir. Bir başka açıdan ise fiyatı uygun ve kullanışlı olan bir koltuk takımının ise görünüşü güzel olmayabilir.

1

Mekanlarınızı Daraltmayın…

Fiyat, konfor, görünüş hepsi bir yana mobilya seçiminde önemli olan dizayn etmek istediğiniz mekanın büyüklüğü. Örneğin 30ᵐ² büyüklüğü olan bir mekana ebatları normalden büyük olan bir yemek odası takımını koyduğunuz takdirde hem mobilya hemde mekan gözünüze olduğundan daha farklı görünebilir. Mobilya almadan önce mutlaka evinizde ne kadar alanın olduğunu alacağınız mobilyaları nasıl konumlandıracağınıza karar vermelisiniz. Böylece yerleşim aşamasına geldiğinde sorun yaşamadan satın aldığınız mobilyalar yaşam alanlarınızda konumlanır.

2

Ne Satın Aldığınızı Bilin…

Satın alacağımız mobilyanın ne kadar uzun süre kullanılacağı alan kişinin nasıl kullanacağından ziyade nasıl üretildiğiyle de çok alakalıdır. Mobilya yapımında kullanılan ağacın cinsi, birleştirme yerlerinin sağlam olması, cilasının düzgün olması, kumaşların kalitesi ve kullanım özellikleri de mobilya hakkında karar vermemizi ve uzun süre kullanımı sağlayan en önemli etkenlerdendir. Satın alınan mobilyanın kaplama kumaşlarının kolay temizlenebilir olması, yanmayan, terletmeyen özellikte olması da tercih sebebidir. Son olarakta aldığınız mobilyanın teslimat süresi, ve nakliye işlemlerinin nasıl yürütüleceği, nakliye masraflarının ek fiyat çıkarıp çıkarmadığı gibi detaylar da göz önünde bulundurulmalıdır. Siz de mobilya seçerken mutlaka bu özellikleri göz önünd bulundurarak alışverişe çıkın. İsteğiniz ve bütçeniz dahilinde uzun süre kullanabileceğiniz sorunsuz bir alışveriş yapın.


One Comment »

  1. şeyda 25 Kasım 2013 at 16:24 - Reply

    mobilya alırken ben ilk olarak kalitesine güvendiğim markanın ürünlerine bakarım. zaten kalitesi konusunda şüpheniz yoksa geriye sadece size konforu ve şıklığına göre seçim yapmak kalıyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica