Mobilya Sektörünün Gelişim İçin Değişim Şart

 Mobilya Sektörünün Gelişim İçin Değişim Şart

Mobilya Sektörünün Geleceği Değişimden Geçiyor

MASKO Mobilya Kenti Olağan Genel Kurul Toplantısında sektörün gelişimini değerlendiren MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan KARCI, “Değişen müşteri ihtiyaçlarına kulak vermediğimiz takdirde sektör çıkmaza girecektir. Zamana karşı direnmeyip, geleneksel iş yapış biçimlerimizi değiştirip, markalarımız için katma değer oluşturmak şart” dedi.

masko_mobilya(1)

Dünyanın en büyük mobilya kenti MASKO’nun 29. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 17 Nisan 2013 tarihinde, MASKO Yönetim Binasında gerçekleştirildi. Toplantıya; İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nihat TUNALl, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesine bağlı sanayi sitelerinin başkanları da katıldı. Mobilya sektörünün dünü ve yarınının konuşulduğu toplantıda sektörün gelişimini değerlendiren MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan KARCI, “Mobilya sektörü olarak değişen istek, ihtiyaç, kültür, yaşam biçimi ve trendlere yanıt verebilen mobilyalar tasarlayıp sunmak zorundayız.

Kent yaşamı ile birlikte küçülen konut için stüdyo tipi mobilya sunamıyorsanız pazarın taleplerini yanıtlayamıyorsunuz demektir. Çağa, zamana ve bugünkü inşaat standardına uymak zorundayız. Sürekli yenilenmek, değişim ve inovasyon her alanda olduğu gibi bizim sektörümüzde de kaçınılmaz. Zamana karşı direnmeyip, geleneksel iş yapış biçimlerimizi değiştirip; işimiz ve markamız için katma değer oluşturmak şart” dedi. Marka defteri göz ardı edilemez. . .

Markalaşmanın önemine değinen Hasan KARCI, “Sadece doğru ve pazarın ihtiyaçlarını karşılayan ürünü tüketiciye sunmak devri bitmiştir. Artık bir değer sunan marka kazanıyor. Sistematik pazarlama faaliyeti, tanıtım ve reklam çalışmalarının yanı sıra görselliği yüksek mağaza sunumları yapmak müşteriyi etkiliyor. Bu konuda MASKO’nun sektörün bir adım ötesinde olduğunu düşünüyorum. En iyi kanıtımız ise mobilya kentimizin marka, kira ve mülk değerindeki yükseliş yanında artan yerli yabancı ziyaretçi trafiğimiz” dedi.

MASKO’nun kısa zamanda yüzde 110’luk doluluk oranına ulaşmasının ardında ise güçlü markası olduğu gerçeğinin yattığını anlatan KARCI, “Tüketiciye doğru ürünü, doğru yerde doğru sunan MASKO Mobilya Kenti, ilk günden bu yana kalitesini sürekli yükseltiyor. Artık müşteriyi memnun eden, nitelikli hizmet verebilen kurum ve markalar ön plana çıkıyor, tüketicinin öncelikli tercihi oluyor. Bizler de tüketicinin talep ettiği doğru markalan site içine çekerek ve onlar için gerekli alt yapıyı hazırlıyoruz. Geldiğimiz noktada hepsi kurumsal onlarca mobilya markası MASKO’da yer bakıyor. Bu anlamda MASKO. GAP’tan sonra ülkemizin en büyük projesi olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin hem amiral gemisi hem de dünyaya açılan yüzü oldu” dedi.