Nijeryalı işadamları Asortie Mobilya’yı tercih etti.

Yönetici 23 Ekim 2013 1
Nijeryalı işadamları Asortie Mobilya’yı tercih etti.

NİJERYALI İŞ ADAMLARI ASORTİE MOBİLYAYI TERCİH ETTİ

Ülkemizin saygın iş kuruluşlarından TUSKON bünyesinde gerçekleşen Türkiye-Nijerya Ticaret ve Yatırım Forumu’nda ülkemiz mobilya sektörü ile ilgilenen Nijeryalı iş adamları Asortie Mobilya’yı tercih ettiler.

Asortie Masko mağazamızı ziyaret eden Nijeryalı iş adamları ürünlerimizin tasarım ve kalitelerine hayran kaldıklarını belirttiler. Ürünleri tek tek inceleyen iş adamları, ürünler hakkında bilgi aldıktan sonra bunların Nijerya pazarında da olması gerektiğine karar verdiler.

Son iki yıldır Güney Afrika ülkelerine yaptığımız ticari seyahatler ve iş bağlantıları sonucu elde ettiğimiz başarılar ile mobilya sektörüne de katkı sağlıyoruz. Bugüne kadar birçok kuruluşun başaramadığı önemli bir organizasyona imza atarak, aynı anda 30 iş adamını mağazamızda konuk ettik. Aralarında Nijerya’nın dev firmalarının sahiplerinin ve Nijerya Meclis Başkanı’nın da olduğu heyetin Türkiye’ye gelmesi aynı zamanda ülkemizin tanıtımı ve sektörün gelişimi açısından da önem arz ediyor.

Asortie Mobilya Masko mağazasında gerçekleşen ikili iş görüşmelerinde, otel mobilyaları, otel dekorasyonu, ev dekorasyonu, ofis mobilyaları, toplu konut dekorasyonu projelerinde birçok farklı anlaşmalar yaptık. Ayrıca mağazamızı ziyaret eden iş adamları yaptıkları ticari anlaşmaların yanında kendileri içinde klasik mobilyalar satın aldılar.

mobilya1

Nijeryalı iş adamlarının Asortie ziyaretleri esnasında kendilerine sunduğumuz ve Türk mutfağına ait lezzetli ikramlar yoğun ilgi gördü. Türk baklavalarının en özel ürünlerini, Osmanlı şerbetlerini, zengin meyve kokteylerini çok beğendiklerini dile getiren iş adamları heyeti, misafirperver bir toplum olduğumuz için Türkiye’yi çok beğendiklerini ve Nijerya’da ortak işler yapmak istediklerini söylediler.

Asortie ziyareti sonrasında Wow otelde gerçekleşen yatırım forumunda da mobilya sektörünün en fazla ilgi gören firması yine Asortie oldu. İkili iş görüşmelerinde Asortie Mobilya’ya yoğun bir ilgi gösteren Nijeryalı işadamları, mobilya ve dekorasyon sektöründe Asortie ile ortak yapmak istedikleri projeleri tartıştılar.

mobilya2

Nijerya Türk İşadamlarını Bekliyor
Türkiye’nin en yaygın iş dünyası sivil toplum kuruluşu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun, (TUSKON), dünyanın 7. Büyük Petrol üreticisi Nijerya’dan gelen 150 iş insanını İstanbul’da ağırladığı toplantıda konuşan başkan Rızanur Meral, “700 milyar dolarlık bir pazara giriş kapısı olarak görülen Nijerya, Türk firmaları için büyük potansiyel barındırıyor” dedi. Türkiye-Nijerya Ticaret ve Yatırım Forumu’nda bir araya gelen Türkiye ve Nijerya’dan toplam 500 işadamı ikili iş görüşmelerinde bulundu.

TUSKON Başkanı Rızanur Meral, Forum’un açılışında yaptığı konuşmada, sahip olduğu potansiyelin yanında çevresindeki ülkelere de yapılabilecek ihracat sebebi ile Batı Afrika pazarına girmek isteyen Türk firmalar için Nijerya’nın çok önemli bir konuma sahip olduğunu söyledi.

Dünyanın yıldız ekonomilerinden biri haline gelen Nijerya’ya çok önem verdiklerini dile getiren Meral, “Nijerya Afrika ve dünyanın yatırım vadeden ülkesi konumunda. Çok büyük yer altı ve yer üstü kaynakları ile gerçekten büyük fırsatlar barındırıyor. Dünyanın 10 büyük petrol üreticisi. 700 milyar dolarlık bir pazara giriş kapısı olarak görülüyor. Türk firmaları için gerçekten hem kendisi hem de çevresi ile çok büyük bir potansiyel barındırıyor” dedi. İki ülke arasındaki ticaret hacminin yeterli olmadığına da işaret eden TUSKON Başkanı Meral, Nijerya ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin en kısa zamanda 5 milyar dolara çıkması gerektiğini vurguladı.

mobilya4

 


One Comment »

  1. Sura Çiçek 26 Kasım 2013 at 10:12 - Reply

    asortie mobilya klasik mobilyada kendini ispat emiş bir marka bu yüzden de bu kadar fazla tercih edilmesi çok normal. özgün tasarımları sayesinde hayranlık uyandırıyorlar.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica