Modern Koltuk Takımları

Yönetici 31 Ekim 2013 3
Modern Koltuk Takımları

Koltuklar bir evi, bir işyerini, bir oteli ya da herhangi bir yeri şık ve zarif gösteren mobilyalardır. Koltuk takımları arasından tercih yapan kişiler genellikle klasik olan mobilyalardan yana tercihte bulunmaktadır. Bunun nedeni klasik olanın genellikle şık olanla aynı görülmesidir. Bu nedenle modern koltuk takımları değerlendirildiğinde daha çok klasik olan modeller değerlendirilmektedir. Ancak sıra dışı modelleri beğenen pek çok kişi ya da çift de bulunmaktadır. Sıra dışı modeller bir ortama hareket ve enerji katmaktadır. Modern koltuk takımları da daha çok sıra dışı olan modellerden oluşmaktadır.

modern-koltuk-takımları-1

Yumuşak hatlı olan koltuk takımları kadar sert hatlı olan modeller de tercih edilen modeller arasında bulunmaktadır. Daha dişi olan modellerin yanında sert ve erkeksi olan koltuk takımı modelleri arasından seçim yapıldığı da gözlenmektedir. Genellikle evde kullanılacak olan mobilyalar değerlendirildiğinde yumuşak hatlı modellerin daha çok kullanıldığı görülmektedir. Ancak ofiste ya da işyerinde kullanılan modeller değerlendirildiğinde keskin ve sert hatlı olan koltuk modelleri arasından tercih yapıldığı gözlemlenmektedir.

Modern koltuk takımları arasından seçim yapmak isteyen pek çok kişi renk konusunda sıcak renkleri tercih etmektedir. Kırmızı ve siyah uyumu pek çok kişi için önemlidir. Bunun yanında mor olan modeller ya da açık renk beyaz ya da krem rengi olan modeller de pek çok kişinin tercih ettiği modeller arasında bulunmaktadır.

modern-koltuk-takımları-3

Modern koltuk takımları değerlendirildiğinde sadece klasik olan modellerin değil aynı zamanda spor olan modellerin de değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu noktada önemli olan şey hem renk hem de model olarak uyumun sağlanmasıdır. Uyum aynı zamanda ahengi de beraberinde getirecek, şıklığı ve zarafeti de sunacaktır. Önemli olan koltuk modelleri arasında seçim yaparken sadece koltuk modelleri değil aynı zamanda mekan tasarımı konusunda uzman olan firmalarla çalışmaktır. Bu sayede mekanın tasarlanmasında hassasiyet kazanılmış olacaktır. En modern ve en uyumlu ortam oluşturulacaktır.
BENZER KONULAR »

3 Comments »

  1. rukiye 5 Kasım 2013 at 13:54 - Reply

    ev dekorasyonumu yaparken hep modern koltuk takımları ile klasik koltuk takımları arasında kaldım ama sonunda modern koltuk takımları almaya karar verdim.

  2. ismigül 10 Aralık 2013 at 10:40 - Reply

    modern koltuk takımı alacak olsam sıradışı koltuk modelleri arasından seçim yapardım. çünkü normalde modern koltuk takımlarının hemen hemen hepsi aynı. ama sıradışı farklı koltuk modelleri olduğu zaman tercih edilme oranları daha da yükseliyor.

  3. Aydın 4 Temmuz 2015 at 13:07 - Reply

    ydınmodern koltuk takımlarında sıradışı modeller çok ilgimi çekmiştir

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica