Modoko Google Earth İle Elinizin Altında

Yönetici 11 Ekim 2013 1

İNTERNETİN YENİ FENOMENİ GOOGLE EARTH İLE MODOKO GEZİLEBİLECEK.

Mobilyanın başkenti Modoko, sektörde bir ilki gerçekleştirerek, bünyesindeki bütün mağazaların internet üzerinden gezilebildiği projeyi hayata geçirdi. 3dlocationearth.com şirketi ile anlaşan Modoko, dünyada günlük 450-500 milyon kişinin aktif olarak kullandığı Google Earth ile orta çapta KOBİ’lerini dünyaya açacak.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Modoko Genel Müdürü Turgay Görgel: “Bu uygulama sayesinde, insanlar evlerindeyken mobilyaları görebilecek, hatta dükkânların içinde sanal olarak yürüyebilecek” dedi
Modoko Genel Müdürü Turgay Görgel,  400’e yakın mağazalarını Google Earth üzerinden 3 boyutlu olarak projelendirdiklerini söyledi. Modoko’nun yüzde 70’ini Google Earth’e yerleştirdiklerini belirten Görgel, yüzde 30’luk kısmının da önümüzdeki dönemde sistemde olacağını açıkladı. Turgay Görgel: “Modoko Google Earth üzerinden kendisini üç boyutlu olarak tanıtabilecek. İlk aşamada şu an binalar görülüyor. Yakında mobilya dükkânlarının içi de görülebilecek, hatta dükkânların içinde sanal olarak yürünebilecek. Yürüyüş simülasyonu tam olarak sistem bittiğinde kullanılmaya başlanacak” diye konuştu.
MOBİLYA MAĞAZALARI DÜNYAYA AÇILACAK
Bu uygulamayla, sektöründe bilinirliği en üst düzeyde olan Modoko markasını çağın gereklerine göre geliştirmeye devam ettiklerini ifade eden Turgay: “Böyle bir projeye imza atmakla sadece mobilya değil, hizmet sektöründe de çığı açtık. Dünyada bir günde 450-500 milyon kişi aktif olarak Google Earth’ü kullanıyor. Bu projemiz sayesinde bünyemizde bulunan KOBİ’lerimiz dünyaya açılacak” ifadesini kullandı.


One Comment »

  1. vildan uyar 4 Mart 2014 at 16:19 - Reply

    mobilya alışverişine gitmeden önce bence internetten biraz araştırma yapmakta fayda var. hem alacağınız modele az çok karar veriyorsunuz hem de fiyatlar konusunda bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica