Mutfak Dekorasyonunda Püf Noktalar

 Mutfak Dekorasyonunda Püf Noktalar

MUTFAK DEKORASYONUN İNCELİKLERİ

Mutfağınızın dekorasyonunu gerçekleştireceksiniz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz.

O zaman bizim sizlere birkaç naçizane tavsiyemiz olacak.

Mutfağınızı dekore ederken ilk önce ne isteğinize karar verin. Evinizde vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz mutfağınızda hem şıklığa hem de kullanımına önem vermelisiniz. İlk adımınız mutfak dolapları olmalı. Mutfak dolaplarınızın modelini ve rengini belirlerken mutfağınızın ne kadar ışık aldığına ve büyüklüğünün ne kadar olduğuna bakarak karar vermelisiniz.

Eğer ki mutfağınız küçük ve az ışık olan bir yerdeyse asla koyu renk mutfak dolaplarını tercih etmeyin. Çünkü az ışık alan ve küçük bir alana sahip olan mutfağınızı bu tercih mutfağınızı olduğundan daha küçük ve kasvetli gösterecektir. Küçük alanlı mutfağınızı dekore ederken açık renk mutfak dolapları mutfağınızın alanını daha geniş ve aydınlık gösterme konusunda size yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra dolaplarınızın içini daha aktif kullanmak isterseniz bol çekmece ve raflı modeller birçok eşyanızı almasını sağlayacağından küçük mutfağınızda daha rahat kullanım alanı yaratmış olursunuz.

Mutfağınızın yukarıda anlattıklarımızın aksi özelliği sahip ise mutfağınızın dekorasyonunda farklı renk kombinasyonuyla çok şık ve göz alıcı nüanslar yaratabilirsiniz. Örneğin evinize gelen konukların dikkatini çekmek istiyorsanız bordoyla krem ya da metalik renkler çok şık bir hava yaratabilirsiniz. Asillikten taviz vermek istemiyorsanız siyah ve beyazın uyumlu birlikteliğini kullanabilirsiniz. Daha spor ve dinamik mutfak dekorasyonu istiyorsanız canlı renkleri kullanabillirsiniz. Mesela fıstık yeşili, turuncu, kırmızı gibi renkleri kullanarak mutfağınıza daha spor ve cıvıl cıvıl bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Unutmayın ki mutfağınızda kullanacağınız aksesuarlar mutfağınızı şık ve hareketli görünmesini sağlar.

Hanımların mutfak dekorasyonu konusunda asla unutmaması gerekenler ise şöyle sıralanmamaktadır.

· Ocağın bulunduğu duvarda asla pencere olmamalıdır.

· Mutfağınızın yeri asla arka tarafta karanlık boşluğa bakmamalıdır.

· Mutfağın karşısında tuvaletin olmamasına dikkat edilmelidir.

· Mutfak kapısının karşısında merdiven olmamalıdır.

mutfak-dekorasyonu-1 mutfak-dekorasyonu-2 mutfak-dekorasyonu-3 mutfak-dekorasyonu-4