Şile Halkı Kilia İle İlk Avm’sine Kavuşuyor

 Şile Halkı Kilia İle İlk Avm’sine Kavuşuyor

ŞİLE HALKI KİLİA İLE İLK AVM’SİNE KAVUŞUYOR

EKŞİOĞLU İM-SA İnşaat’ın, Şile’de 83 bin metrekarelik bir alanda inşaatına başladığı ve Kilia AVM, Kilia Şile Konakları ve sosyal tesislerden oluşan KİLİA PROJESİ’NİN yüzde 70’i yeşil alandan oluşuyor

EKŞİOĞLU İM-SA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Ekşi, bölgedeki en büyük yatırım olan Kilia Projesi’nin Şile halkına istihdam sağlayarak, göçü önleyeceğini kaydetti.
EKŞİOĞLU İM-SA İnşaat, Şile’de dev bir projeye imza attı. Firmanın Şile’de yürüttüğü ve bölgenin en büyük projelerinden olan 104 adet Tripleks Konak ve KİLİA AVM projesinin temel atma töreni gerçekleşti.
Toplam 83 dönümlük bir arazi üzerinde (46 dönümünde imar gerçekleşecek) inşaa edilmeye başlanan KİLİA PROJESİ’ nin maliyetinin 100 milyon Dolar’a ulaşması bekleniyor.
Yeşil ve mavinin arasında,inşaa edilecek olan proje 104 adet konak, Alışveriş Merkezi, sosyal tesisler (fitness salonu, cafe-bar, tenis kortu, basketbol sahası, voleybol sahası, bisiklet ve yürüyüş parkurları) ve kreş bulunuyor. Projede ayrıca 4 adet yarı olimpik, açık ve kapalı olmak üzere 2 adet olimpik yüzme havuzları da mevcut. Havuzların altı ise kapalı otopark olarak tasarlandı?KİLİA AVM’ nin ve Şile Konakları’nın ilk 36 adedinin 2 yil içinde tamamlanması planlanıyor.
EKŞİOĞLU İM-SA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Ekşi, basına yaptığı açıklamada, Batı Karadeniz’e açılan güzel yerleşim alanı olan Şile?de ilk şehir planlaması alanında ilk çalışmayı Ekşioğlu Grubu’ nun başlattığına dikkat çekti. Kilia Projesinin Şile halkına ciddi istihdam sağlayarak göçü önleyeceğini kaydeden İmdat Ekşi:
KİLİA AVM, Şile’nin daha prestijli bir bölge konumunda olmasını ve yatırım alanı olmasına önayak olacaktır. Proje, (alışveriş merkezi ve konaklardaki istihdam ile birlikte) en az 700-800 kişiye iş imkanı sağlayacaktır? açıklamasında bulundu.

AİDAT KONUSUNDA TİCARİ DÜŞÜNMÜYORUZ
İmdat Ekşi, satışına başlanan Kilia Konaklarına yurtdışı dahil yoğun talep aldıklarını kaydetti. İlk 36 konağın AVM ile birlikte biteceğini ve bölgede yaşantının başlayacağını da ifade eden İmdat Ekşi, aidat konusunda ise şunları söyledi: Aidatlar konusunda ticari düşünmüyoruz. Biz aidatlara bir kaynak olarak bakmıyoruz. Amacımız sadece sitenin güvenliği sağlamak. Sitenin ihtiyacını karşılayacak, minimum seviyede tutacağız.

KİLİA AVM, BÖLGENİN İLK ALIŞVERİŞ MERKEZİ
EKŞİOĞLU İM-SA İnşaat, KİLİA AVM’ yi 20.000 bin metrekarelik kapalı alanda inşaa edecek. Şilenin ilk AVM?si olacak Kilia Alışveriş Merkezi’nde, sinemalar, oyun salonları, bowling salonları, süpermarket ve her türlü ihtiyacı karşılayacak iş yerleri, mağazalar yer alacak.

KİLİA ŞİLE KONAKLARI 3 AYRI TİPTEN OLUŞUYOR
83 bin metrekarelik doğa ve deniz manzaralı Kilia Projesi’nin yüzde 70?i yeşil alan olarak planlandı. Akılı bina teknolojisi ile inşaa edilen Kilia Şile Konakları, hem çevreci hem akıllı bir proje. Sondaj sistemle zemin etütleri ve nervürlü demir kullanılarak radye temel olarak inşa edilen Kilia Şile Konaklarında kesintisiz enerji için merkezi jeneratör, şebeke içme suyu, doğalgaz, akıllı ev sistemleri, özel güvenlik sistemi yer alıyor.
83 bin metrekarelik doğa ve deniz manzaralı proje, İstanbul?a 50 dakikalık uzaklıkta bulunuyor. Projede 3 tipte 104 konak yer alıyor. A Tipi Konaklar brüt 300 metrekare, B Tipi Konaklar brüt 350 metrekare, C Tipi Konaklar ise brüt 500 metrekare. C tipi olarak inşaa edilen 10 adet konak kendi enerjisini üretiyor.