Yatak Odası Takımlarında Çekmeceli Yataklar

 Yatak Odası Takımlarında Çekmeceli Yataklar

Yatak odası takımları çocuklar için ve yetişkinler için ayrı boyutlarda, ayrı model ve ayrı tasarımlarla tasarlanmaktadır. Pek çok kişi evinde çekmeceli yatak bulundurmak istemektedir. Bunun nedeni genellikle pratik çözümler sağlamaktır. Evinde sık sık misafir ağırlayan kişiler daha pratik olması ve kolaylıkla toplanabilir olması, bunun yanında fazla yer kaplamaması nedeniyle çekmeceli yatak kullanmayı tercih etmektedir. Söz konusu yataklar başka bir yatağa bağlı bir şekilde tasarlanmıştır. Toparlanması kolay olan bu yataklar aynı zamanda hızlı ve pratik bir şekilde yerine yerleştirilebileceği için tercih edilen yataklardandır.

çekmeli-yataklar-1

Pek çok farklı şekillerde tasarlanan çekmeceli yataklar çocuk odası için tasarlanabildiği gibi başka odalarda da bulundurulabilir. Genellikle evli çiftler kendilerine bu yatak modelinden almayı tercih etmemektedir. Ancak misafir odalarında ya da misafirler için hazırlanan odalarda bu tür yatakların kullanılması son derece olağandır. Söz konusu yatakların üstünde başka yataklar da bulunmaktadır. Böylelikle tek bir yatak formunun altında başka bir yatağın gizlenmesi söz konusu olmaktadır. Genellikle çekmeceli yataklar hastanelerde kullanılmaktadır. Hastaneye refakatçi olarak giden kişiler söz konusu yataklarda hastanın yanında yatabilmektedir. Hem yer konusunda tasarruf sağlanmakta hem de toparlamak konusunda pratik olduğu için tercih edilir yatak modelleri arasındadır.

çekmeli-yataklar-2

Genellikle çekmeceli yatakları seçen kişiler modeli konusunda ortama uyumlu olmasına dikkat etmektedir. Aynı zamanda rengi konusunda da uyum son derece önemlidir. Hastanelerde genellikle beyaz ve tonlarında yataklar kullanılmaktadır. Çekmeceli yatak seçiminde de bu tonlar genellikle tercih edilen tonlardır. Bunun yanında evlerde daha koyu renkte olan modeller de tercih edilebilmektedir. Bu noktada önemli olan rengin ve modelin tam anlamı ile odada bulunan diğer eşyalarla uyum sağlamasıdır. Bu nedenle çalışılan mobilya firması özenle seçilmeli ve son derece profesyonel olmalıdır. Sadece mobilya satan değil aynı zamanda mekan tasarlayan bir firma ile çalışmak oldukça avantajlı olacaktır.