Çatallar İsyan Etti

 Çatallar İsyan Etti

ÇATALLAR İSYANDA

Sadece yemek yemek için kullanılmak istemeyen çatallar yeni bir dekorasyon stili yaratıyor.

Yemek ne ile yenir sorusu defalarca size sorulmuştur. Aklımızdan geçen tek cevap ise çataldır. Peki ya çatallar sadece yemek yenmek için kullanılmak istemiyorsa? Adeta bir bilim kurgu filmini aratamayan bu gerçek çatalların isyanı ile başladı. Yemek yenmek için kullanılmak istemeyen çatallar kendilerini masadan, dolap çekmecelerinden aşağı atmaya başladı. Ufak bir nükte ile başladığımız yazımıza çatallar ile ilgili dekorasyon şekillerini anlatarak devam edeceğiz.

Evlerde kullanıla kullanılan eskiyen çatallar yeni nesil dekorasyon stilleri ile yeniden kullanılır hale getiriliyor. Eskiyen çatallardan neler yapabilir merak ettiniz mi? Biz ettik ve ofiste arkadaşlarımızla çatalların uçlarını kıvırıp bir fotoğraf standı oluşturduk. Eğer sizde bizim gibi fotoğraf standı yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden yararlanabilirsiniz.

Çatallarla ilgili yeni bir fikir ise ahşap bir levhaya onları çivilemeniz. Ahşap levhaya çivilediğiniz çatalları askılık olarak kullanabilirsiniz. Bu iş en uygun çatallar ise desenli sapları olanlar.

çataldan-askılık-yapımı

Sofranızda değişik bir peçetelik yapmak istiyorsanız çatallara dairesel bir form verin. Dairesel olarak verdiğiniz form ile çatallarınız harika bir peçetelik olacaktır. Evinizde kendini özel hissetmek isteyen misafirlerinize ise şöyle bir uygulama yapın. Çatalları kıvırarak onların kullanacakları tabaklara isim yazın. Hem hoş hem de nazik bir karşılama ile onların gönüllerini kazanabilirsiniz.
Çalışma odanızda da çatallara yer verin. Çatallara farklı formlar kazandırarak kartlık, kağıtlık yapabilir, hatta birkaç tane çatalı bir araya getirerek çatallardan kalemlik bile yapabilirsiniz.
Antika bir çatalınız var ve bunu nasıl değerlendireceksiniz. Yıllardır vitrinlerin raflarını süslediği sizce de yetmedi. Antika çatalınızı alın ve kristal taşlar ile kaplı bir abajur ile birleştirin. Size son derece kullanışlı ve paha biçilemez değerde bir avize olsun.
0000195_kak_atal_dekoratif_duvar_saati(1)
Çatallarınızı bakır kaplayarak evlerinizde bir ayna yapmayı denediniz mi? Bakır kaplı çatallar ile aynanın oval çerçevesi etrafında yapıştırma işlemi yapın. Böylelikle hem sizi hem de misafirlerinizi şaşırtacak bir aynaya sahip olacaksınız.çatal-kaşık-meyvelik-tasarımı
Mutfak dolaplarınızda basit vidalar ile çatalları sabitleyin. O harika görüntüye inanmayacaksınız.