Doğanın Mükemmel Yansıması:Bahçeler

Yönetici 11 Ekim 2013 1
Doğanın Mükemmel Yansıması:Bahçeler

EVLERDEKİ KÜÇÜK DOĞA PARÇASI:BAHÇELER

Doğanın küçük bir yansıması olan bahçeler şehir insanını sıkıntılarından kurtarıyor

İçinde yaşadığımız zaman dilimi artan stres ve insanların zorlaşan yaşam şartları içinde kendimize huzurlu vakit geçireceğimiz alanlar yaratmak isteriz. Modern yaşam koşularının bizi doğadan ve doğal ortamdan koparmasıyla birlikte bahçelerimizin bizler için ne kadar kıymetli olduğunun farkına varırız. Doğanın küçük bir parçası olan bu güzel mekanlarda bitkilerle uğraşarak kendimizi rahatlatabilir,kendi el emeğimiz olan bu muhteşem köşelerde dinlenebilir dostlarımıza eğlenceli dakikalar geçirebiliriz.
Bahçemizi dünyadaki cennet köşemize çevirmek istiyorsak dekorasyonunda dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

dekor_bahce_1

İyi bir dekorasyonun temel şartı olan ne istediğimizi belirlemek ve bunun nasıl olacağına karar vermek bahçe dekorasyonu içinde geçerlidir. Bahçemizin hangi kısmına ne yapmak istediğimize iyi karar vermeliyiz. Seçeneklerimiz arasında sakin bir köşede kitap okumak,güneşlenmek,biti yetiştirmek olabilir. Tüm bunları gerçekleştirebilmenin ilk adımı ise bahçelerimizde uygulanacak olan ana dekorasyon tarzlarını hakkında bilgi sahibi olmaktır.

dekor_bahce_2 dekor_bahce_2

Bahçe dekorasyonlarında dikkatimizi ilk geçen ahşap tarzda ki bahçelerdir.Ahşap doğal yapısı gereği kolay işlenebilir bir maddedir ve insanlarda sıcaklık hissi uyandırır. Bu sıcaklık hissini bahçelerimizde mobilya ve aksesuar seçimlerimizle yansıtabilir, bahçeye yerleştirilecek olan ahşap oturma grupları, oyma işçiliği şekillendirilmiş masa, sandalye ile bahçelerimize şıklık katabiliriz.

dekor_bahce_3

Ahşap nemi geçiren bir dekorasyon malzemesi olduğu için bahçe dekorasyonunu gerçekleştirirken rüzgar ve nemin en az olduğu yerler tercih edilmelidir.Ahşabın kötü bir yanı ise ateşten kolaylıkla etkilenmesidir ve bu da bizleri dekorasyonu yaparken dikkatli olmaya sevk etmektedir.
Ahşap dekorasyonlu bahçemizde hasır ve bambu aksesuarlar Akdeniz özelliği taşıdığından dolayı bahçelerimize rahat ve huzurlu bir ortam katacaktır.


One Comment »

  1. pelin 12 Kasım 2013 at 10:34 - Reply

    bahçeyle uğraşmak gerçekten de insanın bütün sıkıntısını ve stresini atıyor. bu yüzden bahçe dekorasyonu yapmak en sevdiğim şey.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica