Taş Mimariye Sahip Avangarde Bahçelerde Huzur Bulun

Yönetici 11 Ekim 2013 1
Taş Mimariye Sahip Avangarde Bahçelerde Huzur Bulun

TAŞIN DOĞAYLA BULUŞMASININ KUSURSUZ GÜZELLİĞİNİ YAŞAYIN

Doğal bir malzeme olan taşın dekorasyon malzemesi olarak bahçelerde kullanılmasıyla bahçeler yeniden şekilleniyor

bahce-dekoru-1

Taş mimariye sahip bahçeler, eski çağlardan günümüze kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Farklı taş yapılarının tercih edildiği bahçelerde şüphesiz doğal taş, bahçenin doğal dokusunda eriyip gidebilecek bir malzeme olduğu için çok kullanışlıdır. Taş tasarımlar antik çağlara çağrışım yapan mobilyalarla rahatça kullanılabileceği gibi, sade ahşap yapılandırmalarda da kullanılabilirler.

Mermer yapılar ve yer malzemeleri günümüzde hala popüler olsa da maliyeti açısından yerini iyi dizayn edilmiş ve kaliteli beton gruplara bırakmıştır. Tabii ki her iki malzeme de iyi bir oturma grubu ve doğru aksesuarlarla mükemmel uyum gösterecektir.

bahce-dekoru-2

Taş mimari ayrıca, taşın suyla gösterdiği uyum açısından havuzlu bahçelerde kullanılır. Taş, sudan çok kolay etkilenmediği gibi, suya  zemin olmasıyla öne çıkmaktadır.
Çakıl taşları, tamburlu kayalar, dere taşları bahçe peyzajında kullanılıyor.
Kayrak taşları bahçe düzenlemesinde yürünecek yollar yapmak için kullanılıyor ve son derece işlevsel ve estetik görünümlü bahçe yer kaplamaları ortaya çıkıyor. Ayrıca bahçe duvar dekorasyon malzemesi olarak da kayrak taşları kullanılıyor ve bahçede göz alıcı ve doğal görünümleri sergileniyor.

bahce-dekoru-3

Çakıl taşları bahçe zemin taşı olarak da kullanılıyor. Tamburlu kayalar saksıların etrafını süslüyor. Dere taşları ile bahçelerde doğal görünümlü havuzlar yapılıyor ve dere taşları görsel bir şölen yaratıyor. Mozaik taşlar ile de zemin döşemesi yapılıyor ve geometrik, çiçek desenli çeşitli motifler kullanılıyor.

Farklı taş çeşitleri ile bahçenizde farklılık ve huzurlu bir ortam yaratın.


One Comment »

  1. selin 12 Kasım 2013 at 10:36 - Reply

    bahçe dekorasyonunda çok farklı sıra dışı fikirler var aslında. bahçe dekorasyon malzemeleri çok çeşitli.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica