Ergonomik Tasarımlar Bahçelerimize Hava Katıyor

 Ergonomik Tasarımlar Bahçelerimize Hava Katıyor

VE PLASTİK KEŞFEDİLDİ

Plastiğin bahçe mobilyalarında kullanılmaya başlamasıyla birlikte birbirinden renkli ürünleri bahçelerde görür olduk. Renkli ve eğlenceli tasarımlar bahçelerdeki yerini aldı

Plastik malzemenin , bahçe mobilyası yapımında dünya çapında kullanımı her gün artmaktadır. Sıcak iklimlerde şiddetli güneş altında kaldığında görünüşü kötüleşmesine rağmen hafif, atmosfer koşullarına dayanıklı, kaliteli üretildiğinde sağlam ve hesaplı olmasından dolayı tercih edilir. İç mekânlarda, balkon ve teraslarda da kullanılan bu sandalyeleri üreten firmaların çok azı bünyelerinde tasarımcı barındırdığı için renk ve form bakımından tatmin edici örneklere rastlanmamaktadır.

bahce-dekor-1

Bunun yanı sıra Kaliteli üretilen plastik mobilyalar bahçe dekorasyonunda iyi birer tamamlayıcı olabilmektedirler. Ayrıca hammaddesinin ucuz ve isçiliğinin kolay olmasından dolayı plastik malzemeler, diğerlerine göre daha ucuz fiyatlarla bulunabilmektedir. Ancak direkt güneş ışığından olumsuz etkilenmesinden dolayı, plastiğin kullanımı zorlaşabilmektedir.

bahce-dekor-12jpg

Sık minderlerle süslenmiş oturma grupları ve masalar göze çarpan plastik tasarımlar arasında yer almaktadır. Fakat kullanışlı olmasının yanı sıra en büyük dezavantajı, diğer yapı elemanlarıyla tam uyum gösterememesi ve aynı kaliteye sahip olmamasıdır. Yine de plastik malzeme ve kaplamaları günümüz bahçelerinde yoğun bir şekilde görmek mümkündür.