Ev Dekorasyonunda Doğru Aksesuar Seçimi

Yönetici 23 Ekim 2013 3
Ev Dekorasyonunda Doğru Aksesuar Seçimi

Ev dekorasyonunda mobilya seçimi kadar aksesuar seçimi de önemli faktörlerdendir.

Aksesuarlar mobilya dekorasyonunda büyük önem taşıyan, kimi zaman evin ve odanın tarzını baştan aşağı değiştiren dokunuşlar. Günümüzde çok çeşitli mobilyaların, çok çeşitli aksesuar seçimlerine konu olduğu ortada. Yani seçilecek mobilyalara uyumlu aksesuarlar seçmek oldukça zor.

Aksesuar seçiminde de tarzlara yer vermeniz mümkün. Evlerin yeni modalara uyum sağladığı bir dönemde aksesuarlar da bu değişimden etkilenerek gelişiyor. Mobilya sektörü ev dekorasyonunda tarzları ve farklı tasarımları barındırıyor. Bu değişimler ve çeşitlilik aksesuarlarda aydınlatma sistemlerini, halıları, perdeleri etkiliyor. Aydınlatmada kullanılan avizeler evin tarzı açısından oldukça önemli.

mobilya-aksesuarları

Klasik tarz ev dekorasyonunda avizelerin diğer tarzlara nazaran daha önemli detaylar olduğunu unutmamak gerekiyor. Evinizde klasik bir hava hakimse alacağınız avize de gösterişli ve büyük olmalı. Küçük avizeler ve modern tasarımlardan kaçınmalısınız. Ev dekorasyonu kişiye özel dekorasyon fikirlerinin de kullanılabileceği bir alan. Boyama ve kaplama yöntemiyle siz de elinizdeki malzemeleri değerlendirerek çeşitli aksesuarlar meydana çıkarabilirsiniz.mobilyalarınızda şıklık ve gösteriş tercih ediyorsanız klasik tarzı yansıtan aksesuar kullanımı vermek istediğiniz havayı daha etkili hale getirecektir.

Modern tarz aydınlatmalar ise modern bir evde tamamlayıcı önemli unsurlardandır. Eğer kullandığınız mobilyalarınızda değişiklik yapacaksanız mutlaka aydınlatmanızda da değişiklik yapmayı tercih edin. Çünkü önceden kullandığınız tarza uygun aydınlatmalar yeni bir tarzda uyumlu olmayacak, genel havayı olumsuz etkileyecektir. Aksesuar seçiminde aydınlatma sandığınızdan çok daha önemli bir detaydır. Modern tarz mobilyaların avize seçiminde farklı birçok seçeneği sunduğunu ve orijinal birçok tasarımın kullanıldığını göreceksiniz.

1

Modern tasarımlar abajurları da farklı biçimlerle size sunabilir. Abajurun hem klaik hem modern mobilyalarla oluşturduğu uyumdan faydalanabilirsiniz. Dekorasyonunuzda kullanacağınız halılar ve perdeler ise tamamlayıcı olması açısından ev dekorasyonu klasik ise, uzun ağır renklerin açık renklerle kontrastı, yada modern bir dekorasyona sahipseniz storların ve ince tüllerin kullanımı doğru tercihler olacaktır. Evinizin tarzını yansıtacak aksesuarlar görünümde olduğu kadar uyumda da bir düzen yaratacaktır.


3 Comments »

  1. pelin çiçek 22 Kasım 2013 at 13:18 - Reply

    ev dekorasyonunda doğru aksesuar seçimi çok önemli. mobilyalara uyumlu aksesuar seçimi yapılmalı.

  2. nermin 6 Aralık 2013 at 10:32 - Reply

    aksesuar seçimi de en az mobilya seçimi kadar zor. ev dekorasyonunda kullanılan mobilyalara uygun doğru aksesuar seçimi yapmak gerek. mobilyalar ve aksesuarlar arasındaki uyumu yakalamak çok önemli.

  3. muhammed 31 Ağustos 2015 at 16:01 - Reply

    ev dekarasyonlarında doğru aksesuar seçimi çok önemlidir bence mekana güzellikte katar mekanı boğabilirde

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica